ABD TÜRKEVİ’NDE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

MEDYA21– 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok farklı noktasında da kutlandı. Büyük zaferin 100. yıldönümünde, ABD’de Türkevi tarafından düzenlenen kutlama programı renkli geçti.

New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkevi’nde görevli Emniyet Müdürü Subutay Eraslan ve Jandarma Komutanı Mehmet Balcı ile Amerikalı üst düzey bürokratların bulunduğu kutlamada, Alparslan ve Malazgirt’ten başlayan zaferlerin 30 Ağustos’la taçlanması belgeselle anlatıldı.  Geçmişten günümüze başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Federasyona bağlı sivil toplum örgütleri ile Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV), 30 Ağustos kutlamaları paralelinde paneller ve gösteriler düzenleyerek, Türkiye’deki bayram coşkusunu New York’da yaşattılar. 

Öte yandan, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada; “BM Daimi Temsilciliğimizle birlikte Türkevinde düzenlediğimiz etkinlikte, 30 Ağustos Zaferimizin 100. Yıldönümünü vatandaşlarımızın da katılımıyla kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andık” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir