YMD, ÜCRETSİZ EĞİTİMLER BAŞLATTI

MEDYA21– Merkezi Diyarbakır’da bulunan Yerel Medya Derneği (YMD), kentteki gazeteciler ile üyelerine ve gazeteci adaylarına çeşitli branşlarda ücretsiz eğitim atağı başlattı.

Yerel Medya Derneği’nin Fırat Bulvarı üzerindeki Açelya parkında yer alan eğitim ve kültür merkezinde startı verilen eğitim atağının ilkinde; eğitmen-yazar ve şair A. Rahim Kılıç, katılımcılara diksiyon eğitimi verdi. Özellikle genç kadın gazetecilerin ve sunucuların büyük ilgi gösterdiği diksiyon eğitimi neşeli bir ortamda gerçekleşti.

Yerel Medya Derneği Başkanı Ferat Mehmetoğlu, dernek üyelerinin yanı sıra kentteki tüm gazetecilere açık olan ücretsiz eğitimleri hafta sonlarında sürdüreceklerini söyledi. Mehmetoğlu, dernek Eğitim Komisyonu tarafından organize edilen etkinliklerde, gazetecilik, sunuculuk, diksiyon, radyoculuk, ruh sağlığı,  yerel kalkınma projesi, podcast, dijital yayıncılık, internet haberciliği, TV yayıncılığı, fotoğraf ve yeni reklamcılık modelleri konularında eğitimlere ağırlık verileceğini açıkladı. HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir