• DOLAR
  %1,92
 • EURO
  %1,21
 • ALTIN
  %0,78
 • BIST
  %1,85
KIZ KARATE TAKIMI 4 ALTINLA ŞAMPİYON OLDU

KIZ KARATE TAKIMI 4 ALTINLA ŞAMPİYON OLDU

Nüfusunun büyük çoğunluğu genç ve çocuklardan oluşan Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde, Belediyespor’un kız karate takımında lisanslı 4 milli sporcu, okullar arası Diyarbakır İl Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazanarak hem il şampiyonu oldu , hem de bölge şampiyonasında Diyarbakır’ı temsil etmeye hak kazandı.

MEDYA21- Nüfusunun büyük çoğunluğu genç ve çocuklardan oluşan Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde, Belediyespor’un kız karate takımında lisanslı 4 milli sporcu, okullar arası Diyarbakır İl Şampiyonası’nda 4 altın madalya kazanarak hem il şampiyonu oldu , hem de bölge şampiyonasında Diyarbakır’ı temsil etmeye hak kazandı.

Bağlar Belediyespor bünyesinde 3 yıl önce faaliyet göstermeye başlayan kız karete takımı, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Diyarbakır’da yapılan okullar arası il şampiyonasında Bağlar Belediyespor’lu 4 sporcu da şampiyonluğa ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Sena Kızılaslan 60 kiloda , Zeynep Akçakmak 64 kiloda, Buse Nur Yazar 48 kiloda ve Nazlı Bozkurt da 52 kiloda rakiplerini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Bağlar Belediyesporlu kadın karateciler, 13-15 Şubat 2022 tarihleri arasında Elazığ’da gerçekleştirilecek bölge şampiyonasında Diyarbakır’ı temsil edecek.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun büyük önem verdiği tesisleşme hamlesi de devam ediyor. Bağcılar Mahallesi’nde 35 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden çok amaçlı spor kompleksinin bu yıl tamamlanması hedefleniyor. Projenin içinde bütün spor branşlarına yönelik saha ve idari bölümler yer alıyor. Bağlar Belediyesi’nin merkez ve kırsal yerleşim yerlerinde uygulamaya başladığı sentetik futbol ile basketbol ve voleybol sahalarının yapımı da sürüyor.  HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?