• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %0,14
TEKNOLOJİ AKADEMİSİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

TEKNOLOJİ AKADEMİSİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlere yönelik ücretsiz Teknoloji Akademisi Eğitimleri verilecek.

MEDYŞA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlere yönelik ücretsiz Teknoloji Akademisi Eğitimleri verilecek.

Bilişim, teknoloji, girişimcilik, tasarım ve mekatronik teknolojileri alanlarında Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından verilecek olan Teknoloji Akademisi Eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanmak için başvurular başladı.

Teknolojinin ve zamanın gerekliliklerine uyum sağlayabilmek adına hem belediye çalışanlarına hem de çeşitli kesimlerdeki vatandaşlara yönelik olarak eğitimler düzenleyeceklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, şöyle dedi:

“Günümüz teknolojileri hızla gelişmekte ve bu teknolojileri takip etmek bizler için önem arz etmektedir. Çocuk ve gençlerimizin okullarda almış olduğu eğitimler çeşitli nedenlerden ötürü bazen bu teknolojileri takip etmelerinde yetersiz kalabilmektedir. Eğitime Dost Belediyecilik anlayışımızla nitelikli eğitime ulaşmakta güçlük yaşayan çocuk, genç ve yetişkin vatandaşlarımıza yönelik olarak çeşitli bilimsel ve teknolojik eğitimler düzenleyeceğiz.’’

Eğitimlerin teknoloji ile bilim severlerin çok ilgisini çekeceğini ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağını vurgulayan Beşikci, “Teknoloji Akademisi eğitmenlerimiz aracılığıyla Python ve Yapay Zekâ Eğitimi, Siber Güvenlik Eğitimi, Blockchain Eğitimi, Sosyal Girişimcilik Eğitimi, Adobe Photoshop Eğitimi ve Temel Algoritma eğitimi gibi teknoloji temelli eğitimler vereceğiz. Eğitimlerimize başvuruları Yenişehir Belediyesi web sitesi üzerinden alıyoruz. Vatandaşlarımıza ücretsiz vereceğimiz eğitimlerimiz hem yüz yüze hem de çevrim içi olarak düzenlenecektir. Eğitimlerimiz sonunda da katılım belgelerini alacak olan gençlerimizin kariyerlerinde ilerleme sağlayabilmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?