• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %0,14
YENİŞEHİR’DEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

YENİŞEHİR’DEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü 06 yaş ve üzeri çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlar ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) çalışanlarına yönelik olarak ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü 06 yaş ve üzeri çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlar ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) çalışanlarına yönelik olarak ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası, İkinci Bahar Millet Kıraathanesi ve Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 06 yaş ve üzeri çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlar ve Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSB) Tekstil Atölyeleri çalışanlarıyla birlikte şimdiye kadar yaklaşık 7 bin vatandaşa hem psikolojik danışmanlık hizmeti verdi, hem de seminerler düzenledi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile hizmete başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Özge Aycan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

‘’Yenişehir Belediyesi olarak bireylerimizin iyi bir ruh hâlinde olmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle böyle bir hizmeti vermeye başladık. Bu hizmeti vermekteki amacımız çocuk, ergen ve yetişkin bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları durum ve uyum sorunlarıyla baş etmelerine yardımcı olabilmek ve yaşadıkları psikolojik sorunların üstesinden gelebilmelerini sağlamaktır. Bir birey için psikolojik danışmanlık hizmeti almak hayatı doğru bir şekilde anlaması ve bu doğrultuda karar verip adım atması için oldukça önem arz etmektedir. Bu doğrultuda da bizlere ulaşan 06 yaş ve üzeri çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlarımızla belediyemizin Hizmet Binası’nda, İkinci Bahar Millet Kıraathanemizde ve Engelsiz Yaşam Merkezimizde bire bir görüşmeler yaptık. Ayrıca Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSB) Tekstil Atölyelerindeki çalışanlar da dâhil olmak üzere şimdiye kadar yaklaşık 7.000 vatandaşımıza hem psikolojik danışmanlık hizmeti verdik hem de seminerler düzenledik.’’ HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?