GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPANLAR YANDI!

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi, insan sağlığını etkileyen gürültü kirliliği ile mücadele amacıyla “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği” kapsamında umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirerek çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent genelinde canlı müzik yayını yapan işletmelere yakın yerleşim yerlerinde ses ölçümü yaparak çalışmalarını hassas bir şekilde yürütüyor.  Ekipler, yasal sınırı aşarak gürültü kirliliğine neden olan işletmeleri, ses ölçüm cihazıyla tespit edip kamerayla kayıt altına aldı, ardından durum tespit tutanağı tuttu.

105 İŞLETME UYARILDI

Denetimlerde ses yüksekliğiyle vatandaşların rahatsız olmaması için işletmeler bilgilendirildi, gürültü kirliliğinin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirler anlatıldı. 135 işletmeyi çevresel gürültü yönetmeliği kapsamında denetleyen ekipler, son bir ayda 105 işletmeye çevresel gürültü kapsamında uyulması gereken kurallar konusunda uyardı.

Daha önceki denetimlerde uyarılara rağmen canlı müzik izni olmayan ve yasal saat aralığında müzik yayınını kesmeyen 30 işletme hakkında ise idari işlem uygulandı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin denetimlerini aralıksız sürdüreceği bildirildi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir