ÖĞRENCİLER TARİHİ MEKANLARI GEZDİ

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca organize edilen “Diyar Kent Tanıtım Gezileri” kapsamında, Bismil Tepe Dicle Ortaokulunda okuyan 40 öğrenci ve sorumlu öğretmenleri, belediyeye ait otobüslerle alınıp kent merkezine getirilerek günübirlik şehir tanıtımı yapıldı.

Aralarında kent merkezini ilk defa görenlerin de bulunduğu öğrenciler, rehberler eşliğinde İçkale Müze Kompleksi, Hz. Süleyman Camii ve 27 Şehit Sahabe Kabirleri, Hasanpaşa Hanı, Ulu Camii, Dengbêj Evi, Kent Müzesi, Cemil Paşa Konağı, Keçi Burcu ve Ongözlü Köprüyü gezdi. Doyasıya eğlenen ve kent hakkında bilgiler edinen öğrencilerin tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılandı. Öğrencilere yemek ikramı yapıldı, kent tanıtım materyalleri hediye edildi.

Yaşadıkları mutluluk gözlerine yansıyan öğrenciler, etkinliği organize eden belediye ekiplerine teşekkür ederek memnuniyetlerini bildirdi. Gün sonunda öğrenciler yine belediyeye ait araçlar ile evlerine bırakıldı. Yetkililer, farklı ilçelerden belirlenen 20 köy okulunda yaklaşık 800 öğrenciye yıl sonuna kadar günübirlik kent tanıtım gezisi düzenleyeceklerini açıkladı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir