• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

500 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesinin öncülüğünde, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle ilçenin Dökmetaş İlköğretim Okulu bahçesine yetim, öksüz ve otistik çocuklarla ailelerinin katılımı ile 500 fidan dikildi.

MEDYA21- Merkez Yenişehir Belediyesi, Dünya Çevre Koruma Haftası kapsamında düzenlediği “Sıfır Atık Bir Fidan” Etkinliği’nde Belediye’ye ambalaj atığı, plastik, cam şişe, kağıt ve bitkisel atık yağ getiren vatandaşların kendi adlarına veya aileleri adına 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen fidan dikimi, Dökmetaş İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Fidan dikim törende konuşan Beşikci; yetim, öksüz, otistik çocuklar ile ilköğretim okulunda eğitim gören öğrencilerle beraber 500 Fidan dikimini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Beşikçi, “Ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda duyarlılığı arttırmak amacıyla ilçemizde fidan dikme çalışmalarımız devam etmektedir. Sadece okullarımızda değil ilçe sakinlerimizle birlikte oturdukları sitelere binlerce fidan dikimini sağladık. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle de bu günkü etkinliğimizi geleceğimiz teminatı çocuklarımız ile birlikte yapmaktayız.’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Yenişehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından katılımcı çocuklar ve öğrenciler için spor parkurlarında eğitmenler eşliğinde çeşitli dallarda spor müsabakaları, yüz boyama, palyaço animasyonu yapıldı. Fidan dikim programının ardından Dökmetaş Ortaokulu’na giden Beşikci, okul Müdürü Tahsin Duman ve öğretmenler tarafından ilk kez oluşturulan okulun kütüphanesinin açılışını yaptı. Desteklerinden dolayı Kaymakam Beşikci’ye öğretmenler tarafından ebru sanatı ile hazırlanan tablo hediye edildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?