AÇIKTA ALKOL SATIŞINA İZİN YOK

MEDYA21- Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir ilçesi genelinde açıkta alkol satışı yapan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine asla izin vermeyeceklerini açıkladı.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Zabıta Ekipleri, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte gecenin geç saatlerinde Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerinde sıkı  denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde, açıkta alkol satışı yapan işletmeler hakkında yasal işlem yapılırken, işletmelerin bulundurdukları alkollerine ise Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından el konuldu.

Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerinde ruhsat ve açıkta alkol satışına yönelik denetimlerin ilçede aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçenin güvenliği ve vatandaşların sağlığı için sık sık denetimlerin gecenin geç saatlerinde aralıksız devam edeceğini belirtti. Beşikci, şöyle konuştu:

“Belediyemizin zabıta ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte ilçemizin güvenliği ve vatandaşlarımızın sağlığı için sık sık denetimlerini gerçekleştirmektedir. Ekiplerimiz Kooperatifler Mahallemizin Bahar Sokak, Cahit Sıtkı Tarancı Sokak, Kışla 1.Sokak ve Akkoyunlu 4 Sokağında Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerinde ruhsat ve açıkta alkol satışına yönelik denetim yaptılar. Denetimlerde ekiplerimizce ruhsatsız faaliyet gösteren kafelerde ruhsat alınması yönünde tebligat yapılmış, 1 kafeye Açıkta Alkol Satışı Belgesi olmaması sebebiyle cezai işlem uygulanmış olup, 2 Dernek Lokal Belgesi olmadan açıkta alkol satışı yaptığından dolayı tutanak tanzim edilerek Valilik Dernekler Masası Birimine yönlendirilmiştir. Açıkta alkol satışı yapan işletmelerin alkollerine ise İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerimizce el konulmuştur. Bu yöndeki denetimlerimizi daha da sıklaştırarak ilçemiz genelinde yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan gördükleri olumsuzlukları ve şikâyetlerini Yenişehir Belediyesi WhatsApp Destek Hattımız olan 0532 778 96 54 numaramıza bildirmelerini istiyoruz.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir