AHİ EVRAN İKİNCİ BAHAR KIRAATHANESİ HİZMETE AÇILDI

MEDYA21– Diyarbakır merkez Yenişehir ilçe Belediyesi’nce bir süre önce Ofis semtindeki Kooperatifler mahallesi Rızvanağa sokakta faaliyete geçirilen ‘İkinci Bahar Millet Kıraathanesi’nin ikincisi, Aziziye Mahallesinde hizmete açıldı. Ahi Evran adı verilen İkinci Bahar Millet Kıraathanesi, 65 yaş ve üstü bireyleri ağırlıyor.

Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nce Aziziye Mahallesi’nde Ahi Evran kompleksinde, 65 yaş ve üzeri bireyler için İkinci Bahar Kıraathanesi, Gençlik Millet Kıraathanesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Hanım Evi Millet Kıraathanesi, Kütüphane, kuaför, Pleytesşın, Hemşire odası, Tekstil Sınıfı, El Sanatları Sınıfı, Kreş, Oyun Alanları, LGS-YKS Kursları, Okuma Yazma ve Kuran Kursları, Aşçılık Kursu, Çölyak Mutfağı, Amiguromi, Ebru Sanatı, Berber salonu ve Hemşire reviri gibi mekanlar yer alıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Birimi Müdürü Meryem Kaya, ”Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz  Murat Beşikci’nin direktifleri doğrultusunda tüm kurslarımız ve ikramlarımız başta olmak üzere hemşirelik ve kuaför hizmeti de ücretsizdir. Amacımız Koca Çınarlarımıza daha konforlu ve daha hijyen bir ortamda hizmet vererek hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktır. Gençlerimiz ve kadınlarımıza yönelik hizmetlerimiz de ücretsizdir” dedi.

HİZMETTE SINIR YOK

Müdür Kaya, “Hemşirelerimiz şeker ve tansiyon hastalarımızın ölçümlerini yapıyor.  Berberi, kütüphane ve diğer hizmetlerimiz, koca çınarlarımıza, gençlerimize, kadınlarımız ve çocuklarımıza bu hizmetleri sağlıyoruz. Bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde Kaymakamımız Murat Beşikci’nin büyük emekleri var. Hizmetlerimizde sınır yoktur” dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir