• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
AMED’İN SULTANLARI LİGE İDDİALI HAZIRLANIYOR

AMED’İN SULTANLARI LİGE İDDİALI HAZIRLANIYOR

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün Diyarbakır’ı süper ligde temsil eden kadın futbol takımı, Aralık ayı içerisinde başlaması beklenen lig maçları için ‘yağmur-çamur’ demeden hazırlıklarını sürdürüyor.

MEDYA21- Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün Diyarbakır’ı süper ligde temsil eden kadın futbol takımı, Aralık ayı içerisinde başlaması beklenen lig maçları için ‘yağmur-çamur’ demeden hazırlıklarını sürdürüyor.

Şeyhmus Özer tesislerinde teknik heyetin denetiminde gece idmanları yapan Amedspor kadın futbol takımı, ligin başlamasını heyecanla beklerken, maçlara hazırlıklı olduklarının sinyalini de veriyor. Kadın futbolcular, lig için iddialı hesaplar yaptıklarını vurguluyorlar.

Amedspor Kadın Futbol Takımı Başkanı Meltem Gönüllü; sis, yağmur ve soğuğun futbolcularını yıldıramayacağını belirterek, her zorluğu aşacak güçte olduklarını söyledi. Gönüllü, lig fikstürünün henüz çekilmediğini de anımsatarak, şöyle konuştu:

“Amedspor kadınları olarak yarın oynayacakmışız gibi hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Diyarbakır, süper ligde yer alan bir kadın futbol takımına sahip olduğu için gurur duymalı. Tüm Diyarbakır’dan destek ve ilgi bekliyoruz. Zor koşullarda canla, başla yüreklerindeki Amed aşkıyla süper lige hazırlanan kadın futbolcularımızı Diyarbakırlıların yalnız bırakmayacağına inanıyoruz. Takımımızın başarısı için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

MİLLİ DAVET

Öte yandan, Türkiye U17 kadın milli takımının hazırlık kampı kadrosu açıklandı.  2-3 Aralık tarihlerinde Antalya’da toplanacak olan Milli takım kampına, Diyarbakır temsilcisi Amedspor Kadın Futbol takımında oynayan Beyza Nur Güngören de davet edildi.

Amedspor kadın futbol takımında 2018 yılından beri oynayan Güngören’in milli takıma davet edilmesinde büyük katkıları olan Kulüp Başkanı Meltem Gönüllü, Diyarbakır’da kadın futboluna her geçen gün ilginin arttığına dikkat çekti.

BAŞARISI GURURUMUZ OLUR

Başkan Gönüllü, “Geçen yıl pandemi nedeniyle kızımız futbol oynanmamıştı. Bu nedenle U17 takımının varlığından habersizdik. Oyuncumuzun bilgilerini aldıktan sonra hocamıza yönlendirdik. Diyarbakır’daki seçmelerde kızımız başarılı oldu. Beyza Nur kızımız şimdi Antalya’daki denemelere çağrıldı. Oradan da geçerse milli takımda oynayabilecek. Tabi ki kızımızın çağrılmasından dolayı gururluyuz. Diyarbakır kadını ve sporu için bir şeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize. İnşallah başarı gösterir, onun başarısı bizim gururumuz olur. Denemeleri geçerse bu benim dönemimde bir ilk olacak” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?