BAĞLAR’DA SEMT PAZARLARI BİRLEŞMEYECEK

DİYARBAKIR'IN BAĞLAR İLÇESİNDE DAHA ÖNCE BİRLEŞME KARARI ALINAN SEMT PAZARLARIYLA İLGİLİ KARAR, KADIN VE ERKEK ESNAFIN TALEBİ ÜZERİNE BELEDİYE TARAFINDAN İPTAL EDİLEREK ESKİ SİSTEMİN DEVAMI KARARLAŞTIRILDI. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde daha önce birleşme kararı alınan semt pazarlarıyla ilgili karar, kadın ve erkek esnafın talebi üzerine belediye tarafından iptal edilerek eski sistemin devamı kararlaştırıldı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde semt pazarlarının birleştirilmesiyle ilgili karardan vazgeçildi. Esnafın talebi üzerine belediye daha önceki sistemin devam edilmesi yönünde karar verdi. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, pazar esnafının daha önce birleşmeyi talep ettiğini, bundan dolayı yeni düzenleme yaptıklarını anca, daha sonra yine esnafın bundan vazgeçilmesi yönünde talepte bulunduğunu dile getirdi.          Buna göre 1 ve 3 No’lu pazarlar ile kadın semt pazarı eski yerlerinde ve daha önceki düzenleme ile devam edecek. Esnafın talebini her zaman ön planda tuttuklarını kaydeden Başkan Beyoğlu, pazar yerlerinin huzur ve güven içerisinde işlemesi için üzerlerine düşeni yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.
 “25 Mayıstan itibaren kararı iptal ettik”
Beyoğlu, esnafın talebi üzerine semt pazarlarını birleştirme kararı aldıklarını hatırlatarak, “Bunu isteyen esnafımızdı. Daha sonra esnafımız bundan vazgeçti. Bizimle görüşerek yazılı başvuruda bulundular. Biz de bunu uygun görerek birleşmeden vazgeçtik, eski sistem devam edecek. 25 Mayıs tarihi itibarıyla bu yönde karar aldık ve yürürlüğe koyduk. Esnafımız için hayırlı olmasını diliyoruz. Belediye olarak esnafımız ve vatandaşımız için huzurlu alış veriş ortamı sağlanması için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir