BAZ İSTASYONU KARPUZ MAKETİ İLE KAMUFLE EDİLDİ

DİYARBAKIR'DA BAZI KAVŞAKLAR YAPILAN BAZ İSTASYONU ÇALIŞMALARINA ŞİMDİ İSE KENTİN TANITIMINDA KATKI SUNAN KARPUZ FİGÜRÜ, KURULAN BAZ İSTASYONUNU KAMUFLE EDİLMESİNDE KULLANILDI. ÇEVREDE BULUNAN ESNAFLAR SÖZ KONUSU DİYARBAKIR FİGÜRÜNÜN BÖYLE SAĞLIĞA ZARARLI BİR İŞTE KULLANILMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da bir kavşağa yapılan baz istasyonu, dev karpuz ve sur maketi ile kamufle edildi. Çevre esnafı baz istasyonlarının kentin figürleri ile kamufle edilmesine tepki gösterdi.

MEDYA21– Diyarbakır’da bazı kavşaklara baz istasyonu konulması çalışmalarına başlandı. Yeni kurulun baz istasyonları, Diyarbakır’ın simgesi olan karpuzu ve surları ile kamufle edildi. Diyarbakır karpuzu figürüyle baz istasyonunun kamufle edilmesinin kabul edilir bir şey olmadığını belirten Mehmet Ali Akkuş, “Burada bulunan vatandaşların karşı çıkması üzerine şu anda karpuzla kamufle edilmesini göz boyama olarak görüyorum. Bunun ileride insan sağlığına yönelik nereye varacağını kestiremeyiz. Diyarbakır’a özgü karpuz figürünün bu şekilde kullanılmasına karşıyız. Biz bu baz istasyonunu istemiyoruz” diye konuştu.

Kentte daha önce karpuz içindeki çocuk ve baklava tepsisi tutan adam maketleri tepki toplamış, tepkilerin yoğunlaşması üzerine söz konusu maketler kaldırılmıştı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir