• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
BAZ İSTASYONUNA TEPKİ YAĞDI!

BAZ İSTASYONUNA TEPKİ YAĞDI!

Diyarbakır’da çocuk oyun parkının ortasına yerleştirilmek istenen baz istasyonuna ailelerin tepki göstermesi üzerine görevliler montajı erteledi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 297. sokakta bulunan bir çocuk parkının ortasına kurulmak istenen özel bir GSM operatörüne ait iş baz istasyonuna mahalleliler büyük tepki gösterdi. İş makinelerinin kazı çalışması yaptığı parkta durumu fark eden mahalleliler ile engellemek istedikleri görevlilere arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tepkiyle karşılanan görevliler baz istasyonunun montajını ertelerken, vatandaşlar, o bölgede baz istasyonuna ihtiyaç bulunmadığını belirterek, çocuk parkına istasyonu kurdurtmamak için nöbet tutacaklarını açıkladı.

Mahalle sakinlerinden Neslihan Kayro, çocukların ve çevredeki vatandaşların sağlığı için baz istasyonun kurulmasına karşı olduklarını ifade ederek, “Bu arazi belediyeye çocuk parkı için hibe edildi. Ağaçları çocuklar gelip dikti. Burası güzel bir parka olacakken, baz istasyonu kurulmak isteniyor. Biz buna karşıyız. Eğer halkın sağlığı düşünülüyorsa buna izin verilmemesi gerekir” dedi.

Esnaflardan Bilal Ağın ise, “Gece vakti bir baktık ki kuleyi kurmuşlar. Sabah tepkimizi gösterdik. Baz istasyonunu kurdurmamak için elimizden geleni yapacağız.. Gerekirse burada nöbet tutacağız. Yetkililerden bu duruma el koymalarını bekliyoruz. Sağlığımızla kimsenin oynamaya hakkı yoktur” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?