BELEDİYE DUVAR İŞGALİNE SON VERDİ

DİYARBAKIR'IN BAĞLAR BELEDİYESİ, BAĞCILAR MAHALLESİ DEMİRCİLER SİTESİ YAKINLARINDA BULUNAN BİR İŞLETMEYE AİT DUVAR İŞGALİNE SON VERİP BÖLGEDE AYNI ZAMANDA 1 KİLOMETRELİK YENİ İMAR YOLU AÇARAK UZUN YILLARA DAYANAN ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU. BAĞCILAR MAHALLESİ'Nİ ŞANLIURFA YOLUNA BAĞLAYAN YOLUN HİZMETE GİRMESİ, ÇEVREDE YAŞAYAN ESNAF VE VATANDAŞLAR TARAFINDAN MEMNUNİYETLE KARŞILANDI. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi Demirciler Sitesi yakınlarında bulunan bir işletmeye ait duvar işgaline son verip bölgede aynı zamanda 1 kilometrelik yeni imar yolu açarak uzun yıllara dayanan ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu. Bağcılar Mahallesi'ni Şanlıurfa yoluna bağlayan yolun hizmete girmesi, çevrede yaşayan esnaf ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

MEDYA21- Merkez Bağlar ilçesinin Bağcılar mahallesini Şanlıurfa yoluna bağlayan yolun hizmete girmesi, çevrede yaşayan esnaf ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Duvar işgalinin ortadan kalkmasıyla uzun yıllar işgalin yaşandığı bölgede imar yolu ulaşıma açıldı.

Bir işletmeye ait olduğu belirtilen duvarın yol yapım çalışmalarına engel teşkil ettiği bölgeyi temizleyen Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu çalışmanın ardında bir kilometre uzunluğunda ve 20 metre genişliğinde yol çalışması başlatarak ulaşımı kolaylaştırdı.. Asfalt alt temel malzemeleriyle döşenen yolun ulaşıma açılması çevrede bulunan esnafları ve vatandaşları sevindirdi. Bugüne kadar bunun eksikliğini yaşadıklarını belirten vatandaşlar, Bağcılar Mahallesi Gözeli bölgesini Şanlıurfa yoluna bağlayan yolun devreye girmesi nedeniyle ulaşımda sıkışıklık ve zaman kaybının son bulacağını dile getirerek, yetkililere teşekkür etti.

Bağlar Belediyesi, ilçenin ve aynı zamanda Diyarbakır’ın yeni modern yaşam yüzü olan Bağcılar Mahallesi ve Karacadağ bölgesinde hayata geçirdiği yeni imar yollarıyla ilçe tarihinin en büyük alt yapı ve üst yapı hizmetlerine imza attı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yapılan hizmetlerin vatandaşların günlük yaşamına dokunarak esnaf kesimi ve ticaret erbabının işini de kolaylaştırdığını kaydetti. Uzun yılların ihmalini gidermek için seferberlik ruhuyla mücadele verdiklerini belirten Başkan Beyoğlu, ”Alt yapı ve üst yapıyı geliştirmeye yönelik hizmetlerimiz Bağlar’ın geleceğine ışık tutuyor. Bunun değeri zamanla çok daha iyi anlaşılacaktır” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir