BİLGİ VE KÜLTÜR EVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET KARAKOÇ (SAĞDA) İLE VAKIFLAR DİYARBAKIR BÖLGE MÜDÜRÜ METİN EVSEN (SOLDA) ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI. (MERT GÜNAYDIN/DİYARBAKIR-İHA) Dicle Üniversitesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Bilgi, Kültür ve Sanat Evi Projesini hayata geçirmek amacıyla Sur ilçesinde uygun mekan tahsis edildi.

BİLGİ VE KÜLTÜR EVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

HABER MERKEZİ- Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde Bilgi, Kültür ve Sanat evi kurulması için Dicle Üniversitesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile Vakıflar Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Evsen’in imzaladığı protokol ile Bilgi, Kültür ve Sanat Evi Projesi kapsamında yükseköğretim, ortaöğretim ve hazırlık öğrencilerine kütüphaneye gitme ve kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedef alındı. Bu kapsamda, geleneksel kütüphanecilik anlayışının dışında bilgisayar, internet ve kitapların bir arada olduğu, okul derslerine takviye kursları ile çocukların eğitimini destekleyen, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle öğrencilerin gelişimine katkı sağlayan, Bilgi ve Teknoloji Merkezi kurulacak.

Bilgi Evi kapsamında derslikler oluşturulacak ve bu derslikler en fazla 15 öğrencinin aynı anda eğitim görebileceği şekilde, ışık alan fiziki standartlarda kurulacak. Alanında uzman eğitimciler ile dil kursları İngilizce, Arapça, Farsça, Osmanlı Türkçesi, İslam sanatları kursları hüsn-i hat, tezhip, ebru , resim kursları ahşap boyama, karakalem ve yağlı boya uygulanmaya başlanacak ve ayrı ayrı programlar oluşturulacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir