BİSMİL RANTA KURBAN EDİLİYOR!

MEDYA21– Diyarbakır’ın Bismil İlçesi,  AK Parti İlçe Başkanı Veysel Yağmur ve Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol’un kaçak inşaatlar yaptırdığı, bu sayede büyük rüşvetler aldıkları iddialarıyla çalkalanıyor. Daha önce ihaleleri adrese teslim yapan ikilinin, yeni atanan Kaymakam Engin Zengince’nin rantlarını kesmesi üzerine bu yola başvurdukları öğrenildi.

Medyaradar.com’un haberine göre, Bismil’de dönemin kaymakamı Hamza Türkmen tarafından Ömerli ilçesi Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu müdürü Rıdvan Akyol Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İşte ne olduysa bu atamadan sonra oldu. AK Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol iddialara göre, belediyenin ihalelerini adrese teslim yapmaya başladı. İlçede Yağmur ve Akyol’un isteği dışında hiç bir şirket ihale alamaz oldu.

Yeni kaymakam geldi işler değişti

AK Parti İlçe Başkanı Yağmur ve Belediye Başkan Yardımcısı Akyol’un rant çarkı, Bismil Kaymakamlığı görevine 20 Ağustos 2021 tarihinde Enver Zengince’nin atanmasıyla bozuldu. Yeni kaymakam belediyedeki tüm ihaleleri şeffaflık ilkesi ile yaptırmaya başladı. Açık usulle yapılan ihalelere Bismil’de faaliyet gösteren tüm şirketler katılmaya başlarken, ihaleler kamu yararına adil şekilde düzenlenir oldu.

İhale çarkı durdu rüşvet başladı

Yeni Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Enver Zengince’nin bu hamlesi üzerine, AK Parti İlçe Başkanı Veysel Yağmur ve Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Akyol’un bu kez de rüşvetle kaçak inşaatlar yaptırmaya yöneldiği iddiaları ortaya atıldı. Bu durumun Bismil’de çarpık kentleşmeyi de beraberinde getirdiği belirtilirken, ilçede peş peşe mevzuata ve imar kanuna aykırı inşaatlar yükselmeye başladı.

Belediye personeline tehdit

Bismil Belediyesi’nde Akyol ve Yağmur’un rüşvet karşılığı kaçak inşaatlara göz yumması ilgili birimlerde görev yapan yöneticileri ve personelin de tepkisine neden oldu. İki ismin, kaçak yapılara müdahale etmeye çalışan belediye personeline baskı yaparak tehdit ettikleri de öne sürüldü. (MEDYA RADAR)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir