BU DA AŞI OLMA KUYRUĞU

TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ DİYARBAKIR'DA DA, BAŞLATILAN AŞI SEFERBERLİĞİNİ DAHA DA YAYGINLAŞTIRMAK VE HIZLANDIRABİLMEK MERKEZ SUR İLÇESİNDE BULUNAN TARİHİ ULU CAMİ AVLUSUNDA COVİD-19 MOBİL AŞI UYGULAMA NOKTASI KURULDU. VATANDAŞLAR SIRAYA GİREREK RANDEVU ALMADAN AŞI OLMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'da da, başlatılan aşı seferberliğini daha da yaygınlaştırmak ve hızlandırabilmek Merkez Sur İlçesinde bulunan tarihi Ulu Cami avlusunda Covid-19 mobil aşı uygulama noktası kuruldu. Vatandaşlar sıraya girerek randevu almadan aşı olmak için sıraya girdiler.

MEDYA21– Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentin Sur ilçesinde bulunan tarihi mekanlarından Ulu Cami avlusunda mobil aşı noktası kuruldu. Aşı noktasında vatandaşlar randevu almadan kuyruğa girip Covid-19 aşısı oldu. Aşı noktasını ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, aşı için gelen vatandaşlarla yakından ilgilenerek aşı olmalarını sağladı.

Yapılan aşı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, önümüzdeki günlerde oluşturulacak ekiplerle ev ev gezip aşılama yapılacağını belirterek, “Eylül ayı içerisinde okulların açılması gündemde. Çocuklarımızın okullarına daha sağlıklı bir şekilde gitmesinin, aynı zamanda toplumsal olarak da eski sağlıklı, maskesiz günlere dönebilmenin en rahat kestirme yolu olarak aşıyı görüyoruz. Sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürüyoruz” dedi.

“Park ve bahçelerde aşı stantları açacağız”

Aşı noktaları sayesinde, vatandaşların 40-45 dereceyi bulan sıcakta aşılarını serin ve gölge bir ortamda rahat şekilde yaptırabildiğini belirten Tekin, “İnşallah bundan sonraki süreçte de bu aşı noktalarımızı arttıracağız. Bugün Diyarbakır’da 2 AVM ve Ulu Cami’de olmak üzere 3 farklı noktada aşılama hizmetini başlattık. Yarın başka bir AVM’de daha stant kuracağız. Özellikle vatandaşların uğrak yeri olan park ve bahçelerde de stantlarımızı açıp vatandaşımızın bu aşılama hizmetini ayağına kadar götürmek istiyoruz. Bilimsel olarak aşının hastane yatışında yüzde 80’in, ölümlerde ise yüzde 90’ın üzerinde bir azalma sağladığının kanıtlanmıştır. Dünyaya 160’ın üzerinde ülke aşıya ulaşamazken Allah’a çok şükür ki Türkiye’de yeteri kadar aşımız var. Bütün vatandaşlarımızın gerek sağlık tesislerimizde gerekse aşı noktalarımızda aşılarını olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Mobil aşı noktasında aşı olan ve bütün herkesin aşı olması çağrısında bulunan 65 yaşındaki Teyfik Işıklı isimli vatandaş, “Herkesin aşı olması lazım. Bu bir bela ve Covid-19’u birbirimize bulaştırmanın bir anlamı yoktur. Allah devletimizden, görevlilerimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. İyi bir iştir, iyi bir yardımseverliktir. Hepsine teşekkür ederim” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir