BU KIRAATHANE ÇOK FARKLI

MEDYA21– Hizmete açılan İkinci Bahar Millet Kıraathanesini ziyaret eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, 65 yaş ve üzeri ilçe sakinlerinin kıraathanede kitap ve günlük gazete okumaları, haftada bir gün berber hizmeti ile görevli sağlık personeli tarafından ilaç takipleri, tansiyon ve  şeker ölçümlerinin ücretsiz yapıldığını söyledi.

Yenişehir Belediyesince 65 yaş üzeri yaşlıların hayatlarının ikinci baharını huzurlu ve mutlu bir şekilde sürdürmeleri ve sosyal faaliyetlerde bulunmaları için kurulan ikinci bahar millet kıraathanesi, ilçe sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Yenişehir İlçesi Ofis semtinde hizmet veren İkinci Bahar Millet Kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Elleri öpülesi büyüklerimize hizmet etmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Kıraathanede bulunan yaşlılarla uzun süre sohbet eden Beşikci, kıraathanenin Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet verdiğini de ifade ederek, şöyle konuştu:

“İkinci Bahar Millet Kıraathanesi 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet verecek. Yenişehir’de yaşayan vatandaşlar, üyelik işlemleri yapıldıktan sonra tüm hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Berber bölümünden haftada bir gün olmak üzere hizmet alan büyüklerimiz, kafe bölümünde çay, kahve içebiliyor; kitaplıktan istedikleri kitap, günlük gazete ve dergileri alıp okuyabiliyorlar. Sağlık kabininde görev yapan hemşire aracılığıyla tansiyon, kan şekeri ölçümleri yapılıp, kullandıkları ilaçların takipleri yapılabiliyor.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir