ÇAĞRI MERKEZLERİNDE HEDEF 5 BİN İSTİHDAM

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, TELEPERFORMANCE, ASSİSTT, TURKCELL GLOBAL VE CALLAY ÇAĞRI MERKEZLERİNİ ZİYARETİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA, "YIL SONUNA KADAR ÇAĞRI MERKEZİNDE ÇALIŞAN SAYIMIZI 5 BİN RAKAMININ ÜZERİNE ÇIKARMA HEDEFİMİZ VAR"DEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Teleperformance, Assistt, Turkcell Global ve Callay çağrı merkezlerini ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Yıl sonuna kadar çağrı merkezinde çalışan sayımızı 5 bin rakamının üzerine çıkarma hedefimiz var"dedi.

MEDYA21– Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, kent merkezinde faaliyet gösteren Teleperformance, Assistt, Turkcell Global ve Callay çağrı merkezlerini ziyaret ederek, çalışma alanlarından yemekhanelere kadar tek tek incelemelerde bulundu. Çağrı merkezlerinde çalışanlarla sohbet eden Vali Karaloğlu, çağrı merkezleri yetkililerinden bilgi aldıktan sonra basına açıklamalarda bulundu.

İSTİHDAM ARTIRAN PROJELERDEN BİRİ
Diyarbakır’ın genç bir nüfusa sahip olduğunu belirten Vali Karaloğlu, çağrı merkezlerini Diyarbakır’da istihdamı artırmak ve işsizliği azaltmak noktasındaki en önemli projelerden bir tanesi olarak gördüklerini söyledi. Vali Karaloğlu, çağrı merkezlerindeki çalışan sayısını arttırmaya dönük çalışmalarının olduğunu ifade ederek, Diyarbakır’daki çağrı merkezlerinde çalışan sayısının yaklaşık 3 bin 500 kişi olduğunu, yıl sonuna kadar bu sayıyı 5 binin üzerine çıkarma hedefinde olduklarını vurguladı. Vali Karaloğlu, kamu olarak çağrı merkezlerine her türlü desteği vermeyi sürdüreceklerini de dile getirdi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir