DAVUTOĞLU: BAHÇELİ VE PERİNÇEK, SOYLU’YU DESTEKLİYOR

MEDYA21– Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kanal 42’de Muhammed Okur’un yönettiği Gündem Özel programında Erkan Dargeçit, Rasim Atalay ve Enes Tulbir’in sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin millete ve demokrasiye bir tuzak olduğunu belirten Davutoğlu, Erdoğan’ı bu konuda 5 yıl önce uyardığını ifade ederek, “Bu sistemi sizin için getirmiyorlar. Bir dönem sizi yapacaklar ama daha sonra 28 Şubatçı bir zihniyeti getirecekler, bu gücü onlara kullandıracaklar, yapmayın” dediğini aktardı. Davutoğlu, şöyle konuştu:
“Bugün Bakanların yanına komiserler konuyor. Cumhurbaşkanı zaten kendi seçtiği bakana yeterince görev vermiyor, bir de yanına koyduğu bakan yardımcıları da bir sonraki bakan olma ümidiyle var olan bakana karşı Cumhurbaşkanı’nın komiseri gibi davranıyor. Birçok bakan şu anda kendi yardımcılarına karşı arkalarını kollamakla meşgul. Birçok bakan yardımcısı da Cumhurbaşkanı’na bakanlıkla ilgili bilgi vererek göze girmeye çalışıyor. Sayın Bahçeli ve Perinçek, Soylu’nun koltuğunda kalmasını Cumhurbaşkanı’na dikte ettiler. 28 Şubat’ın ideoloğu Perinçek ve 28 Şubat’ın başörtü yasağını Meclis’te meşrulaştıran Bahçeli.”
‘FAİZ FIRLIYOR’
Davutoğlu, ekonomiyle ilgili yaşanan sorunları şöyle değerlendirdi: “Erdoğan ne zaman faizi düşüreceğim dediyse, faiz bir o kadar yukarı fırlıyor. Çünkü ekonomiyi bilmiyor. Artık ciddi ciddi bu faiz sarmalından birilerinin kâr ettiğini düşünmeye başladım. Artık şüphe ediyorum, herhalde birilerine para kazandırmak için yapıyorlar bunu. Türkiye’nin bir kendi faizi var, bir de Tayyip Erdoğan faizi var. Türkiye’de faize en büyük desteği Tayyip Erdoğan veriyor. Altını çizerek söylüyorum, gerçek bir faizci.”

Davutoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı: “Biraz akılları vicdanları kalmışsa, İstanbul’u seviyorlarsa bir daha düşünsünler. Düşünmezlerse biz her türlü kanaati sergileyeceğiz. Muhalefet etmek için değil, başbakanlık dönemimde de bu konuya karşı olduğumu belirttim. Bir füze saldırısı olsa buna nasıl müdahale edeceksiniz. Doğayla inatlaşmayı bırakın, doğa ile inatlaştığınız için bakın müsilaj tehlikesi ortada.”
Mehmet Özhaseki’nin AK Parti’nin yüzde 45 oyu var açıklamasını da değerlendiren Davutoğlu,
“Eğer öngörüleri doğru olsaydı Ankara’yı kaybetmezlerdi. Seçimi kazanacağız diye geldi, bakın sonuç ortada. Demek ki AK Parti’nin gideceği aşikar, bu yüzden kendisinin öngörüleri hala çelişiyor” dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir