• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %-0,21
DİYANET’TEN İLGİNÇ TALEP

DİYANET’TEN İLGİNÇ TALEP

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehirlerarası seyahatlerde otobüs firmalarının namaz saatlerine göre mola vermesi düzenlemesi için ilgili bakanlıklara yazı gönderdi.

MEDYA21– Diyanet İşleri Başkanlığı; İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na şehirler arası otobüs seyahatlerinde mola düzenlemesi yapılması ve değerlendirilmesi için yazı gönderdi.
Sabah’ta yer alan habere göre, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Vatandaşlarımız tarafından şehirler arası otobüs seyahatlerinde molaların, namaz vakitlerinin dikkate alınarak belirlenmesi ve namazların vaktinde edasını sağlamak için makul bir süre ayrılması konusunda Başkanlığımıza yoğun talepler gelmektedir” ifadelerine yer verdi. Erbaş, şunları kaydetti:
“Anayasamızın 24. maddesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 9. maddesi, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 18. maddesine göre herkesin düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne; dinini veya inancını, tek başına veya topluca ve kamuya açık veya özel olarak öğretme, uygulama, ibadet etme hürriyetine sahip olduğu malumlarıdır.

NAMAZ VAKİTLERİNE GÖRE MOLA

Bu itibarla; vatandaşlarımız tarafından gelen söz konusu talepler doğrultusunda şehirler arası otobüs seyahatlerinde molaların, namaz vakitlerinin dikkate alınarak belirlenmesi ve namazların vaktinde edasını sağlamak üzere makul bir süre ayrılması ile ilgili Bakanlığınızca yapılabilecek düzenlemelerin değerlendirilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini saygılarımla arz ederim.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?