DİYAR DESTEK BEKLİYOR

SİVAS'TA OYNANAN YARI FİNAL MAÇINDA GAZİANTEP ANKASSPOR'U 3-2 YENEREK FİNALE YÜKSELEN DİYARBAKIRSPOR, 9 SEZON SONRA PROFESYONEL LİGE ÇIKMAK İÇİN KENT DİNAMİKLERİ, KURUMLAR VE İŞ ÇEVRELERİNİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR. YILLAR SONRA ŞEHİRDE OLUŞAN HEYECANIN HEBA OLMASINI İSTEMEYEN TARAFTARLAR, "BAŞKA ŞEHİRLER TAKIMLARINA DESTEK OLURKEN 2 MİLYONLUK KENTİN DE TARİHİ FİNALDE BÜTÜNLEŞMESİ GEREKİR" DİYEREK ÇAĞRIDA BULUNDU. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Sivas'ta oynanan yarı final maçında Gaziantep Ankasspor'u 3-2 yenerek finale yükselen Diyarbakırspor, 9 sezon sonra profesyonel lige çıkmak için kent dinamikleri, kurumlar ve iş çevrelerinin desteğini bekliyor. Yıllar sonra şehirde oluşan heyecanın heba olmasını istemeyen taraftarlar, "Başka şehirler takımlarına destek olurken 2 milyonluk kentin de tarihi finalde bütünleşmesi gerekir" diyerek çağrıda bulundu.

MEDYA21– Yıllar sonra şehirde oluşan heyecanın heba olmasını istemeyen taraftarlar, ”Başka şehirler takımlarına destek olurken 2 milyonluk kentin de tarihi finalde bütünleşmesi gerekir” diyerek çağrıda bulundu.
Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nden 3. Lig’e yükselmek için tarihi bir fırsat yakalayan Diyarbakırspor, 11 Temmuz Pazar günü 76 Iğdır Belediyespor’la yapacağı final maçını kazanıp 9 sezon önce veda ettiği profesyonel lige dönmek istiyor. Bu sezon sıkıştırılmış takvimle oynanan ligde 8 maçta 7 galibiyet ve 1 beraberlik alarak yenilmeden finale kadar uzanan 53 yıllık maziye sahip Diyarbakırspor, tarihi olarak değerlendirdiği final maçı öncesinde kentin desteğini bekliyor. Kent yöneticileri, siyasiler, STK’lar ve kurumların şu ana kadar kulübe destek olmadığı dile getirilirken, taraftarlar ve spor kamuoyu final maçı öncesinde bu tablonun değişmesini ve herkesin takımın yanında olmasını istiyor.
HERKES DESTEK SAĞLAMALI
4 yıl önce mahkeme kapılarına düşerek kapanma noktasına kadar gelen Diyarbakırspor’un 4 yıl içerisinde 3. Lig kapısına gelmesinin tarihi bir fırsat olduğunu belirten taraftarlar, ”Yok oldu, tarihe karıştı denilen kulüp yeniden ayağa kalktı. Herkesin içinde bir özlem ve beklenti var. Diyarbakırspor bölgenin lokomotifidir. Bu zor şartlarda finale kadar gelmesi çok önemli, başka şehirlerde yöneticiler, STK’lar, kurumlar hepsi takımlarına destek oluyor. Diyarbakırspor bu süreçte yalnız bırakılmamalı. Pazar gününe kadar herkesin destek olması lazım, bu fırsat iyi değerlendirilmeli” şeklinde görüşlerini aktardı. (iha)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir