• DOLAR
  %1,92
 • EURO
  %1,21
 • ALTIN
  %0,78
 • BIST
  %1,85
DİYARBKIR’A KAR VURDU, TRAFİK DURDU

DİYARBKIR’A KAR VURDU, TRAFİK DURDU

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan yoğun kar yağışı, Doğu ve Güneydoğu’da kelimenin tam anlamıyla yaşamı durma noktasına getirdi. Uzun bir aradan sonra karla tanışan Diyarbakır’da, ulaşım çilesi yaşandı.

MEDYA21– Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan yoğun kar yağışı, Doğu ve Güneydoğu’da kelimenin tam anlamıyla yaşamı durma noktasına getirdi. Uzun bir aradan sonra karla tanışan Diyarbakır’da, ulaşım çilesi yaşandı. Kar seferberliği başlattıklarını açıklayan kent merkezindeki belediyeler, ne yazık ki kar mücadelesinde yenik düşerek sınıfta kaldı. Uzun bir aradan sonra karla tanışan Diyarbakır’da, ulaşım çilesi yaşandı.

Diyarbakır ve ilçelerinde dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, özellikle ulaşımda olumsuzluk yarattı. Yaşamı adeta felce uğratan kar kalınlığı 15 santimetreyi bulurken, karla mücadeleye hazır olduklarını önceden açıklayan belediyeler, ulaşımda yaşanan sorunları çözmede yetersiz kaldı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte iş yerlerine gitmek isteyen vatandaşlar, cadde ve sokakların kardan kapalı olduğunu görünce şoke oldu. Aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaşın iş yerlerine gidemediği bildirildi.

Ulaşımda kar engeline takılan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere merkez ilçe belediyelerinin oluşturduğu ekiplerin karla mücadelede yetersiz kaldığını belirterek, “Uzun yıllar kar görmeyen ekipler, iyi bir sınav veremedi. 15-20 santimlik karla mücadelede sınıfta kalınıyorsa, ya metrelerce kar yağsaydı halimiz ne olacaktı?” demekten kendilerini alamadılar. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?