DRAMA KURSİYERLERİ HEM GÜLDÜRDÜ HEM DÜŞÜNDÜRDÜ

DİYARBAKIR'IN KULP İLÇESİNDE, HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN DRAMA KURSU "90'LARDA ÇOCUK OLMAK" ADLI GÖSTERİ İLE SON BULDU. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan drama kursu "90'larda Çocuk Olmak" adlı gösteri ile son buldu.

MEDYA21– Kulp Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezinde açılan 3 ay süreli drama kursu, kursiyerlerin sahnelediği “90’larda Çocuk Olmak” adlı gösteri ile noktalandı. Drama eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran’ın kaleme aldığı “90’larda Çocuk Olmak” oyunu covid-19 tedbirleri kapsamında sınırlı seyirci ile sahnelenirken, profesyonel tiyatroculara adeta taş çıkartan kursiyerler ayakta alkışlandı.

Eğitmen Ruşen, “1990’lı yıllarda çocuk olmak oyunu; komşuluk, sokakta yaşam, kültür ve sanat gibi konuların harmanlanarak müzikal, tiyatral ve çeşitli oyunlarla sahneledik. Kursiyerlerimizin 3 ay boyunca aldıkları drama eğitiminin ardından sahneledikleri bu gösteriyle başarılı bir performans sergilemesi drama eğitmeni olarak beni gururlandırdı. Bütün kursiyerlerimi kutluyorum” dedi.

Sertifika dağıtım töreninde kursiyerlerle bir araya gelen Kulp Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları ise, “Dramanın, bireyin dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerilerini daha etkin kullanma özelliğiyle kursiyerlerimizde olumlu bir etki bıraktığına inanıyorum. 120 saatlik bir eğitimin ardından drama kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerimizi kutluyorum. Drama kursunun yanı sıra bu yıl kişisel gelişim, mesleki ve teknik, kültürel ve madde bağımlılıkla mücadele alanında kurumumuzca toplam 135 kurs açılarak, bu kurslarda 2 bin 250 kursiyer yararlandı. Zengin içerikli kurslarla daha geniş kitlelere hizmet etme çabasını aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kursiyerlere, Kulp Halk Eğitimi Merkezi müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları, Kulp Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Muhammed Beyoğlu ve drama eğitmeni Elif Ruşen Taşkıran tarafından sertifikaları verildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir