DSİSPOR’DAN ÖRNEK UYGULAMA

ALT YAPI VE TESİSLEŞME KONUSUNDAKİ BAŞARILI ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKEN DİYARBAKIR DSİSPOR, ŞEHİR DIŞINDAKİ ORGANİZASYONLARA KATILAN SPORCULAR İÇİN ÖRNEK BİR UYGULAMAYA İMZA ATTI. GENÇ SPORCULARA GÜNDE EN AZ 1 SAAT KİTAP OKUMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ. (MUHAMMET KAÇMAZ/DİYARBAKIR-İHA) Alt yapı ve tesisleşme konusundaki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Diyarbakır DSİSpor, şehir dışındaki organizasyonlara katılan sporcular için örnek bir uygulamaya imza attı. Genç sporculara günde en az 1 saat kitap okuma zorunluluğu getirildi.

MEDYA21- Doğu ve Güneydoğu’da alt yapı denilince akla gelen ilk kulüplerden olan Diyarbakır DSİSpor, aynı zamanda çocukları eğitime ve kitap okumaya da teşvik ediyor. Şehir dışında düzenlenen organizasyonlara katılan sporculara okuma alışkanlığı kazandırmak için gidilen şehirlerde okuma saati şartı getirildi. Bu durum veliler arasında memnuniyetle karşılandı. 12 yaş altı futbol takımlarının katılacağı turnuva için Van’a giden yeşil-beyazlı kulübün genç futbolcuları, maç ve idmanların dışındaki zamanlarını kitap okuyarak değerlendirecek.

Van’da pazar gününe kadar devam edecek müsabakalara katılacak olan DSİSpor’un başında deneyimli antrenörler Ahmet Tanış ve Müslüm Doğan yer alacak. Teknik sorumlu Ahmet Tanış, iyi bir alt yapı oluşturulması konusunda sağladıkları imkanlardan dolayı DSİ Bölge Müdürü Mahir Arslan ve Kulüp Başkanı Mehmet Derviş Yıldız’a teşekkür ederek, “Kendilerinin desteğiyle inşallah güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Bizim amacımız veliler tarafından bize emanet edilen çocukları en güzel bir şekilde geleceğe hazırlamaktır” dedi.
Takımın teknik sorumlularından Müslüm Doğan ise, alt yapıya yoğun bir talep olduğunu dile getirerek, bu yüzden seçim yapmakta zorlandıkları anlar olduğunu, burada aile ortamı sağlamaya çalışarak kendilerine emanet edilen çocuklara iyi baktıklarını aktardı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir