• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
EMNİYET MÜDÜRÜ AŞKIN’IN İLK ZİYARETİ

EMNİYET MÜDÜRÜ AŞKIN’IN İLK ZİYARETİ

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İzmir Emniyet Müdürlüğünden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne atanan Dr. Hüseyin Aşkın göreve başlar başlamaz, 20 yıl önce hain pusu sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın vurulduğu yerdeki anıtını ziyaret ederek karanfil bıraktı. 

MEDYA21– Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın ayağının tozuyla ilk olarak, 20 yıl önce şehit edilen Ali Gaffar Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy’un saldırıya uğradığı Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı’na gitti. Burada Şehit Emniyet Müdürü Okkan’ın anıtına karanfil bırakan Aşkın, beraberindekilerle birlikte fatiha okudu.

Dua edilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Dr. Aşkın, Diyarbakır’a geldiği ilk günün 15 Temmuz olduğunu belirterek, “Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Bu topraklar bize yurt olsun diye bin yıldır şehitler verdik. Gerektiğinde de vermeye devam edeceğiz. Milli birliğimizin demokrasimizin ülkemizin geleceğinin en önemli günlerinde biri olan 15 Temmuz’un 5’inci seneyi devriyesinde 15 Temmuz’u ve kahraman şehitlerimizi andık. Ankara’da, İstanbul’da İzmir’de, Diyarbakır’da, Şırnak’ta ve Hakkari’de sokağa çıktılar milletine ve devletine demokrasisine sahip çıktığı gündür 15 Temmuz” dedi.

Diyarbakır’a gelmekten mutluluk duyduğunu da ifade eden Aşkın, “Diyarbakır kadim ve güzel bir şehir. Ne kadar güzel söylemiş rahmetli şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Türkiye’nin güvenliğinin sigortası Diyarbakır. Bunun bilinciyle kent daha çok güvenli olsun, kentin çocukları huzurlu olsun. Bu kentin ve Türkiye’nin anneleri ile babaları çok daha huzurlu olsun. Terör ülkemizin gündeminden tümüyle düşsün. Uyuşturucuyla mücadelemiz öyle bir olsun ki hiçbir yavrumuz uyuşturucudan hayatını kaybetmesin. Sokaklarda huzur olsun. İnsanlar kendini güven içinde hissetsin diye bizden önceki arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları biraz daha öteye götürerek vatandaşımızı da kucaklayarak çalışmalarımıza başladık” diye konuştu. (İHA)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?