• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
ENGELLİ KURSİYERLER ENGELLİLER İÇİN DİKİYOR

ENGELLİ KURSİYERLER ENGELLİLER İÇİN DİKİYOR

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesine bağlı Aile Desek merkezlerinde eğitim alan engelli kursiyerler, ilçede bulunan engelli vatandaşlar için Pijama ve nevresim takımı dikiyorlar.

MEDYA21– Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı aile destek merkezlerinde kurs gören engelli kursiyerler, pijama ve nevresim üretiyorlar. Engelli Kursiyerler tarafından üretilen pijama ve nevresimler daha sonra ilçede bulanan engelli vatandaşlara dağıtılıyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, engelli vatandaşlar için ilçede bir çok proje hazırladıklarını belirterek, “Projelerimiz içerisinde yer alan engelli vatandaşlarımıza yönelik dikiş, nakış kurslarını tamamlayan kursiyerlerimiz ilçemizden bulunan engelli vatandaşlarımız için pijama ve nevresim üretmeye başladılar” dedi.

ÜRETİM VE DAĞITIM SÜRECEK
Üretilen pijama ve nevresimlerin ilçede bulunan engelli vatandaşlara dağıtıldığını da belirten Beşikci, “Kursiyerlerimiz tarafından dikilen malzemelerin dağıtımına başladık. İlçemizde bulunan İşitme Engelliler okulundaki 60 öğrencimiz ile ilçe sınırlarında ikamet eden 60 engelli vatandaşımıza 120 pijama ve nevresim dağıtımını gerçekleştirdik. Üretimlerimize devam ettikçe ilçemizde bulunan tüm engelli vatandaşlarımıza dağıtımlarımız sürecek” şeklinde konuştu.

ÇOK MUTLU OLUYORUM
Aile Desek Merkezi (ADEM) Dikiş kursiyerlerinden bedensel engelli Hamdiye Demircan, aile destek merkezinde gerekli eğitimleri aldıktan sonra bizlerle aynı kaderi paylaşan engelli arkadaşlarımız için bir şeyler yapmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Demircan, “Bizler gibi engelli arkadaşlarımıza destek olmak beni çok mutlu ediyor. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Yenişehir Belediye Başkanımız Murat Beşikci başta olmak üzere bizlere destek ve emek veren herkese teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?