ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’NE AKIN VAR

MEDYA21– İçerisinde üç boyutlu yazıcı atölyesi, robotik atölye, engelli satranç alanı, engelli masa tenisi, engelli cafe, ve fuaye alanı gibi bir çok aktivite alanını barındıran Yenişehir Belediyesi Engelli Yaşam Merkezinde engelli vatandaşlara sosyal gelişim ve mesleki eğitimler veriliyor.

Yenişehir ilçesinden engelli vatandaşların topluma kazandırılması için başlatılan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, şunları söyledi:

“Kaymakamlık ve Belediyemize bağlı olarak faaliyetleri yürüten Engelsiz Yaşam Merkezlerinde ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın boş zamanlarını farklı aktivitelerde değerlendirmesi yönünde yoğun çalışmalar yapmaktayız. Merkezlerimize gelen vatandaşlarımız ahşap boyama, müzik eğitimi, takı tasarımı ve satranç eğitimleri ile hem meslek kazandırma hem de aktiviteler ile topluma kazandırılmaları amaçlanıyor. Engelli Kardeşlerimizin topluma kazandırılması yönünde bir çok çalışma yürütmekteyiz. Bu kardeşlerimizin Yaşam Merkezlerimizi hem aktivite olarak, hem de meslek öğrenmek için kullanmaktadırlar.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir