ERBAŞ’TAN KÜLTÜR MERKEZİNE ZİYARET

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NE AİT ALİYA İZZET BEGOVİÇ KÜLTÜR VE GENÇLİK MERKEZİ'Nİ ZİYARET ETTİ. (BERİTAN KAYA/DİYARBAKIR-İHA) Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi'ne ait Aliya İzzet Begoviç Kültür ve Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti.

MEDYA21- Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Aliya İzzet Begoviç Gençlik ve Kültür Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi.  Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci tarafından karşılanan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, burada eğitim gören çocuklarla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a merkezle ilgili bilgi veren Yenişehir Kaymakamı Beşikci, dört kattan oluşan Gençlik Merkezi’nin son iki katının kütüphane, dinlenme ve eğlenme alanı olarak tasarlandığını belirterek, “Merkezimizdeki 110 kişilik kütüphanemizde öğrencilerimizin sınavlara hazırlanabileceği 600 farklı kaynak kitabımız bulunmaktadır. Ayrıca gençlik merkezimizin teras katında gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla her türlü aktivite yapmaları için playstation, masa tenisi, kitap okuma köşesi ve yazlık teras balkonu da bulunmaktadır’’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, Aliya İzzet Begoviç Gençlik Merkezini çok beğendiğini belirterek, ferah, modern dekorasyonu ve çalışma ortamıyla gençlere çağdaş bir etkinlik ortamı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum’’ diye konuştu. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir