ERGANİ’DE 84 KİLOMETRELİK GRUP KÖY YOLU TÖRENLE AÇILDI

DİYARBAKIR'DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI TAMAMLANAN ERGANİ İLÇESİNİ MAHALLE VE KIRSAL KÖYLERE BAĞLAYAN 84 KİLOMETRELİK GRUP KÖY YOLLARININ AÇILIŞI YAPILDI. (FIRAT KINIK - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da yapımı tamamlanan, Ergani ilçesini mahalle ve kırsal köylere bağlayan 84 kilometrelik grup köy yollarının açılış töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, "Diyarbakır'da Allah'a hamd olsun, şu anda bir huzurumuz, güvenimiz ve sükûnumuz var. Vatandaşımız işinin, aşının peşinde, Diyarbakır'ın gündemi şu anda pozitif. Huzur ve güvenin devamını sağladığımızda Allah'ın izniyle biz Diyarbakır'ın var olan problemlerini bir bir önceleyerek hep çözmeye devam ederiz" dedi.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ergani ilçesini mahalle ve kırsal köylere bağlayan 84 kilometrelik grup köy yollarının ulaşıma açılış töreni görkemli oldu. İlçeye bağlı Bereketli mahallesinde gerçekleştirilen törene, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Mehmet Mehdi Eker ile İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, kamu kurum ve kuruluş müdürleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
1200 KİLOMETRE ASFALT YOL
Açılış töreninde konuşan Vali Karaloğlu, Ergani’nin Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi:

“Ergani, yukarı Mezopotamya’da yerleşik hayatın ilk başladığı topraklardır. Buralarda 10 bin yıldır yaşam var. Buralarda yaklaşık 10 bin yıldır insanlar yerleşim yeri kuruyor, köy kuruyor, Mahalle kuruyor ve tarımla iştigal ediyor. Diyarbakır’ın bütün ilçeleri, ama özellikle Ergani’de altyapısını çözme noktasında Büyükşehir Belediyesi ile Ergani Belediyesi olarak büyük bir gayretimiz var. Hem Ergani merkezde hem de Ergani’mizin mahallelerinde kırsalında çok büyük bir yatırımımız ve emeğimiz var. İşte bugün özellikle kırsaldaki mahallelerimizi birbirine bağlayan, mahallelerimizin ilçeye ve ile bağlayan 84 kilometrelik yolun açılışını yapıyoruz. Biz bu sene Diyarbakır’ın 17 ilçesinde bin 200 kilometre asfalt yol yapıyoruz. Diyarbakır’da kırsaldaki toplam yol varlığımızın uzunluğu 6 bin kilometre bunun 3 bin kilometresi asfalttır. Bu şu anlama geliyor, biz üçte birini bu sene bu yolları yeniliyoruz. İnşallah önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Diyarbakır’da özellikle grup köylerinden başlayarak bütün yollarınızı asfaltını yenilemek istiyoruz.”
DİYARBAKIR’IN ÇÖZÜLMEYECEK SORUNU YOK
Huzur ve güven ortamının hakim olduğu Diyarbakır’ın gündeminin pozitif olduğunu da ifade eden Vali Karaloğlu, “Diyarbakır’da Allah’a hamdolsun, şu anda bir huzurumuz, güvenimiz ve sükûnumuz var. Vatandaşımız işinin peşinde, aşının peşinde. Diyarbakır’ın gündemi şu anda pozitif. Hepimiz Diyarbakır’da değer üretmenin derdindeyiz, hepimiz genç nüfusa sahip olan şehrimizde iş, aş, istihdam olanaklarını daha çok artırmanın gayreti içerisindeyiz. Sevgili vatandaşlarımızdan temennimiz isteğimiz, Diyarbakır’ın şu anda yakalamış olduğu bu huzur ve güven ortamını muhafaza etmesidir. Bu ortamı muhafaza edersek Diyarbakır’ın çözülemeyecek sorunu yok” ifadelerini kullandı.

Vali Karaloğlu, grup köy yollarında emeği geçen ekiplere teşekkür edip, törene katılanlarla birlikte grup köy yollarının açılış kurdelesini keserken, “Halk olarak, vatandaş olarak, bu şehirde yaşayan ve bu şehri seven insanlar olarak bu şehirde yakalamış olduğumuz bu ortamı muhafaza etmemiz lazım.  Sevgili Diyarbakırlılar ve sevgili Erganililer, bunu son bir yıldır görüyorsunuz. Biz Allah’ın izniyle Diyarbakır’ın her sorununu çözeriz. Problemlerin çözüm anahtarı, şehirdeki güven ve huzur ortamının devam etmesidir” diye konuştu. (İHA)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir