FETİH COŞKUSU DİYARBAKIR SOKAKLARINDA

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİYARBAKIR FETHİ'NİN 1382. YILI DOLAYISIYLA KENTİN CADDE VE SOKAKLARINDA GEZİCİ OTOBÜS'LE VATANDAŞLARA KONSER VERDİ. (MERT GÜNAYDIN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Fethi'nin 1382. yılı dolayısıyla kentin cadde ve sokaklarında Gezici Otobüs'le vatandaşlara konser verdi.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince Diyarbakır Fethi’nin 1382. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında kentin cadde ve sokaklarında Gezici Otobüs’le vatandaşlara konser verildi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında organize ettiği Gezici Otobüs konserleri başladı. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi önünde başlayan ve Yaşar Kemal Caddesi’nde devam eden konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kent Konservatuarı müzisyenlerin yer aldığı Gezici Otobüs, vatandaşlara tasavvuf, Diyarbakır Fethi ile ilgili eserler, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkılar seslendirdi.
Gezici Otobüs konserleri, 25 Mayıs’ta Bağlar, 26 Mayıs’ta Kayapınar, 27 Mayıs’ta Sur ilçesinin sokak ve caddelerinde devam edeceği öğrenildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir