• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %0,14
FIRTINANIN YIKTIĞI 144 DİREK YENİLENDİ

FIRTINANIN YIKTIĞI 144 DİREK YENİLENDİ

Şanlıurfa’da önceki gün fırtına nedeniyle yıkılan ve kesintiye yol açan 244 mahalledeki 144 elektrik direği Dicle Elektrik ekipleri tarafından kısa sürede yenilenerek yeniden elektrik sağlandı.

MEDYA21- Şanlıurfa’da önceki gün fırtına nedeniyle yıkılan ve kesintiye yol açan 244 mahalledeki 144 elektrik direği, Dicle Elektrik ekipleri tarafından kısa sürede yenilenerek yeniden elektrik sağlandı.

 Şanlıurfa’nın merkeze bağlı kırsal mahallelerin yanı sıra Akçakale, Viranşehir, Hilvan, Siverek ve Suruç ilçelerinde 244 ayrı mahallede 5’i demir, 139’u ağaç olmak üzere toplam 144 elektrik direği sağanak yağmur ve ardından baş gösteren şiddetli fırtına nedeniyle devrildi. Yıkılan direkler nedeniyle iletim hatları da kopunca söz konusu bölgelerde 12 bin 389 abone elektriksiz kaldı.

Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, yaşanan doğal afet sırasında merkeze bağlı 13 kırsal mahallede 8, Akçakale’deki 21 mahallede 10, Hilvan’daki 39 mahallede 77, Siverek’te 26 mahallede 15, Suruç’ta 1 mahallede 3 ve Viranşehir’de 144 mahallede 31 elektrik direği zarar gördü.

Kriz masası oluşturuldu

 Olumsuz hava koşullarının Şanlıurfa’daki elektrik şebekesinde yarattığı tahribat üzerine Dicle Elektrik tarafından acil bir kriz masası oluşturuldu. Genel Müdürlük ve İl Müdürlüğü yetkililerinin koordinasyonunda harekete geçen saha ekipleri, hızla çalışmalara başladı. Çalışmalar sırasında merkezdeki ve fırtınadan etkilenmeyen ilçelerdeki diğer ekipler doğal afet yaşanan yerlerdeki çalışmalara destek verdi. Yapılan organize çalışma ile vinçler de devreye sokuldu ve yıkılan direkler yenileriyle değiştirildi. Kopan iletim hatları ise onarılarak yeniden elektrik enerjisi verildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?