GENÇLER HASANKEYF’E HAYRAN KALDI

TÜRKİYE'NİN FARKLI KENTLERİNDEN BATMAN'A GELEN 45 ÖĞRENCİ, BİLİNÇLİ ÇOCUKLAR GÜZEL YARINLAR PROJESİ KAPSAMINDA HASANKEYF İLÇESİ İLE BATI RAMAN PETROL SAHASINI GEZDİ. (ABDULAZİZ KARATAŞ - OSMAN ARSLAN/BATMAN-İHA) Türkiye'nin farklı kentlerinden Batman'a gelen 45 öğrenci, Bilinçli Çocuklar Güzel Yarınlar Projesi kapsamında Hasankeyf ilçesi ile Batı Raman petrol sahasını gezdi.

MEDYA21- Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) çerçevesinde Bilinçli Çocuklar Güzel Yarınlar Projesi kapsamında Batman’ın Hasankeyf ilçesi ile Batı Raman petrol sahasına düzenlenen geziye, Türkiye’nin farklı kentlerinden toplam 45 öğrenci katıldı. Tarihi yerleri gezen öğrenciler, hayranlıklarını gizleyemedi.

Etkinliğe Osmaniye’den katılan Fatoş Kaytan, bölgeye gelmeyi planlamadıklarını belirterek, “Küçük gelişmemiş bir şehir sanıyorduk ama geldik, gördük, çok güzel bir şehirle karşılaştık. Şehri çok sevdik, tarihi yerleri gezdik, gördük ve beğendik. Bizleri çok iyi ağırladılar. Malabadi Köprüsü ve son olarak tarihi Hasankeyf’i ziyaret ettik. Tarihi Hasankeyf’te tekne turları yaparak eğlendik” dedi.

Geziye Kayseri’den katılan Yaren Pak ise “Gezi için geldiğimiz Batman çok güzel bir yer, güzel bir şekilde karşılandık. Malabadi Köprüsüne gittik ilk defa öyle bir tarihi köprüyü gördüm ve çok heyecanlandım.  Batmanlılar çok misafirperverler. Hasankeyf’i gezdikten sonra hemen ardından tekne turuna çıktık. Tekne turu da çok güzeldi ilk defa böyle deneyim yaşadım. O yüzden çok mutlu oldum. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir