• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
‘GENÇLER UMUDUNU YİTİRDİĞİ İÇİN DEVA’YI KURDUK’

‘GENÇLER UMUDUNU YİTİRDİĞİ İÇİN DEVA’YI KURDUK’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Ülkemiz kötü duruma düştüğü için, gençler umudunu yitirdiği için biz DEVA Partisi’ni kurduk” dedi.

MEDYA21– Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. “Bu ülkede yaşamak stresli, bize güzel bir gelecek vaat edin” diyen 17 yaşındaki bir lise öğrencisi şu sözlerle isyan etti:
“Biz bu AK Parti’den bıktık sayın başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum.”
Babacan, bu sözlerin üzerine şu ifadeleri kullandı: “Bu ülkenin düzelmesinin yolu yönetenlerin dürüst ve ehil olmasından geçiyor. Fırsat eşitliği ve hak edenin hak ettiğini alması gerekiyor.”
’DİYARBAKIR’DA ’SLAV Û REZ, SONRA ‘KÜRTÇE PEDAGOJİK DEĞİL…’
Mardinli olduğunu söyleyen genç, siyasetçilerin dil değiştirmesine ilişkin tepkisini Babacan’la şöyle paylaştı: “Ben Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır’da ‘Slav û rêz’ dersiniz ama sonra “Kürt dili pedagojik değil, eğitimine karşıyız” dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. İyi bakıyorsanız iyi bakın.”
Bunun üzerine lise öğrencisinden DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatının çalışmalarını da incelemesini isteyen Babacan, “Ayvalık teşkilatımızda da buradaki demografinin aynısı var” dedi.
’GENÇLER UMUDUNU YİTİRDİĞİ İÇİN DEVA’YI KURDUK’
Gencin “Gittiğiniz yolu çok beğeniyorum” demesi üzerine Babacan şunları söyledi: “Bizde yüzde 20 gençlik kotası var. 30 yaş altı gençler her yönetim kademesinde temsil ediliyor. Sizler için çalışıyoruz. Ülkemiz kötü duruma düştüğü için, gençler umudunu yitirdiği için biz DEVA Partisi’ni kurduk.” HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?