• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %-0,21
GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin özel bir hastanede gerçekleştirdiği yangın ve kurtarma tatbikatı, gerçeği aratmadı.

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, acil durum anında ve sonrasında yapılacaklara yönelik teorik ve uygulamalı eğitimlerine devam ediyor. Özel bir hastanede çalışanlara eğitim programı düzenleyen İtfaiye ekipleri, gerçekleştirdiği teorik eğitimde personele yangın çıkış nedenleri, başlangıç yangınlarına müdahalenin nasıl olacağı, yangının çıkmaması için alınacak önlemler, yangın sonrası yapılması gerekenler ve doğru yangın ihbarı konularında bilgi verdi.

Ekiplerin hastane binasında gerçekleştirdiği tatbikatta, oluşabilecek herhangi bir acil durumda yangın söndürme, yaralıyı sedye yardımı ile tahliye etme ve mahsur kalanları kurtarma faaliyetleri canlandırıldı. Birçok kişi itfaiyenin tatbikatını ve yangın söndürme çalışmalarını merakla ve heyecanla izledi.

İtfaiye ekiplerinin olası acil durumlarda farklı kurumlarda çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla teorik ve pratik eğitimlere devam edeceği belirtildi. HABER MERKEZİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?