• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
GİNGERLİ ZABITALAR DENETİMDE

GİNGERLİ ZABITALAR DENETİMDE

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesinde görevli zabıtaların görevlerini ve denetimlerini daha hızlı yapmaları için 2’si 2 tekerlekli olmak üzere 5 gingerle donatıldı.

MEDYA21– Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, ilçenin en işlek caddelerinde  zabıta ekiplerinin denetim ve gözetim faaliyetini daha hızlı yapabilmeleri amacıyla 2 ‘si iki tekerlekli olmak üzere 5 adet ginger aldı.  Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci’ nin talimatıyla  oluşturulan gingerli  zabıta ekibi, ilçenin en işlek caddelerinde hareketliliği kontrol etmek, işporta, işgal ve çevre kirliliği ile trafik sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla görev yapıyor.

KOLAY ULAŞIM, ERKEN MÜDAHALE

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Beşikci, gingerli zabıta ekiplerinin vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Zabıta ekiplerimize iki  tane iki tekerlekli 3 tane de üç  tekerlekli olmak üzere toplam 5 adet ginger takviyesinde bulunduk. Bu ekiplerimiz işlek caddelerimizde hareketliliği kontrol etmek, işporta, işgal, çevre kirliliği ile trafik sorunlarını anında müdahale edecektir. Vatandaşlarımızın  esenliği için  etkin  mücadelede daha kolay bir ulaşım ve erken müdahale sağlanacaktır” dedi.

Gingerli zabıta ekiplerinden Sevilay Akgül, kaldırım işgalleri başta olmak üzere gelen diğer şikayetlere gingerle anında ulaştıklarını ifade ederek, “Belediyemiz yeniliklere her zaman açık bir belediye. Değişimde, bu tarz şeylerde öncü oluyor. Vatandaşlarımız uygulamadan çok memnun” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?