• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,62
 • BIST
  %0,00
HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA SIKI DENETİM

HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA SIKI DENETİM

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yerel ve genel zincir marketler ile süpermarketlerde temel gıda ürünlerinde haksız fiyat artışı denetimi yaptı.

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli ürün almalarını sağlamak ve haksız fiyat artışının önüne geçmek için çalışmalarını sıklaştırdı.

Ticaret Bakanlığı’nın temel gıda ürünlerinde haksız fiyat artışının önüne geçmek için yayınladığı genelge kapsamında, Zabıta Daire Başkanlığı ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, yağ, yumurta, salça, bakliyat, makarna, peynir, zeytin şeker, çay gibi ürünlerin yer aldığı listenin alış ve satış fiyatları üzerinden kar marjlarını inceledi.

Raf ve kasa etiket fiyatlarının birbirini tutup tutmadığını da denetleyen ekipler, mevzuata uygun ürün satışı yapmayan işletmelere durum tespit tutanakları ile uyarıda bulundu. Denetimlerde ayrıca vergi levhası, künye ve hijyen kuralları sıkı şekilde kontrol edildi. Vatandaşlar, haksız fiyat artışlarına yönelik tespit ve şikayetlerini ALO 153 Zabıta, ALO 175 Tüketici Hattına ve Haksız Fiyat Artışı Sistemi (HFA) mobil uygulaması üzerinden iletebilirler. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?