HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİMİ

DİYARBAKIR'DA TATİL SÜRESİNCE MEYDANA GELEBİLECEK TRAFİK KAZALARI VE KAZALARDAN KAYNAKLI ÖLÜM VE YARALANMALARIN ÖNLENMESİ AZALTILMASI MAKSADIYLA HAVADAN DENETLENDİ. DENETLENEN 540 ARAÇTAN 15'İNE 4 BİN 200 TL CEZA KESİLİRKEN 3 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da tatil süresince meydana gelebilecek trafik kazaları ve kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların önlenmesinin azaltılması maksadıyla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri helikopterlerle havadan denetim yaptı. Denetlenen 540 araçtan 15'ine 4 bin 200 TL ceza kesilirken 3 araç trafikten men edildi.

MEDYA21- Diyarbakır’da İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince helikopterle havadan yapılan kontrollerde, 540 araç denetlendi.

Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kurban Bayramı süresince havadan helikopterle trafik denetimlerinin artırılması talimatı kapsamında, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca tatil süresince meydana gelebilecek trafik kazaları ve kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların önlenmesi maksadıyla bugün Diyarbakır-Şanlıurfa, Diyarbakır-Silvan ve Diyarbakır- Ergani karayollarında havadan helikopter ile denetimler yapıldı. Helikopterle denetlenen 540 araçtan 15’ine 4 bin 200 TL ceza kesilirken, 3 araç trafikten men edildi.  (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir