HEVSEL’DE TEMİZLİK OPERASYONU

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ'NDE 'DOĞA OLMADAN SPOR OLMAZ' SLOGANIYLA DİYARBAKIR'IN HEVSEL BAHÇELERİ VE DİCLE NEHRİ KIYISINDA TEMİZLİK YAPILDI. (MEHMET TURGUT TAYUZAK/DİYARBAKIR-İHA) Dünya Temizlik Günü'nde 'Doğa olmadan spor olmaz' sloganıyla Diyarbakır'ın Hevsel Bahçeleri ve Dicle Nehri kıyısında temizlik yapıldı.

MEDYA21- Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük kuş cenneti olan ve yüzlerce kuş türünün yanı sıra su samuru, tilki, sansar, sincap ve kirpi gibi birçok memelinin barınağı Diyarbakır’ın Hevsel Bahçelerinde ve Dicle Nehri kıyısında, temizlik operasyonu gerçekleştirildi.

Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü (DİDOSK) üyeleri ve gönüllülerden oluşan kalabalık bir grup, Hevsel bahçelerinde ve Dicle nehri kıyısında biriken çöpleri elleriyle toplayıp poşetlere doldurdu. Doğa Sporları kulübü Başkanı Abdurrahim Ekin, “Bu anlamlı günde gönüllü olarak katılıp, Hevsel Bahçelerini ve Dicle Nehri kenarlarını temizleyen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Farkındalık oluşturan etkinliğimiz umarım bir nebze de olsa doğaya ve çevreye karşı hassasiyet ile yaklaşılması gerektiğini hatırlatmıştır” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir