• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %0,72
 • BIST
  %0,17
İLETİŞİM SEMİNERİNE BÜYÜK İLGİ

İLETİŞİM SEMİNERİNE BÜYÜK İLGİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe belediyesi tarafından Ofis semtinde 65 yaş ve üstü bireyler için açılan İkinci Bahar Millet Kıraathanesinde Psikolojik Danışman Hevin Ten Eroğlu’nun verdiği iletişim konulu seminere koca çınarlar büyük ilgi gösterdi. 

MEDYA21-  Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe belediyesi tarafından Ofis semtinde 65 yaş ve üstü bireyler için açılan İkinci Bahar Millet Kıraathanesinde Psikolojik Danışman Hevin Ten Eroğlu’nun verdiği iletişim konulu seminere koca çınarlar büyük ilgi gösterdi.
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin olurlarıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Birimince organize edilen seminerler devam ediyor.  Psikolojik Danışman Hevin Ten Eroğlu tarafından gerçekleştirilen ‘İletişim’ konulu semineri 65 yaş ve üstü bireyler ilgiyle izledi. İletişim kavramının, ilk olarak jest ve mimiklerle, belli belirsiz çıkarılan seslerle başladığına vurgu yapan Psikolojik Danışman Eroğlu, “İletişim kendini anlatma sanatıdır” dedi.

İletişimin kavram olarak ilk defa 19. yüzyıl başlarında kullanılmaya başlandığını, ilk dönemlerde telefon, telgraf gibi haberleşme araçlarıyla insanların birbirlerine kendilerini ifade etme şekli olarak kabul gördüğünü anlatan Eroğlu, “Ancak zamanla bu kavram, sınırlarını daha da genişlettiği için yeni tanımlar ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

Eroğlu, iletişimi oluşturan temel unsurlar üzerinde durarak, gündelik yaşamımızda etkili iletişim becerilerine önemle vurguda bulundu.  İfadeyi güçlü ve anlaşılır kılabilmenin yöntemlerine de vurgu yapan Eroğlu, şunları söyled:

‘Kendimizi ifade ederken kullanılan dilin genel olarak girişken etkili ve sorun çözmeye yönelik olması gerekir. İnsanların birbirlerini anlaması, sağlıklı bir yaşam sürmesi, psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarını giderebilmesi adına iletişim gereklilik taşımıştır. Bunun dışında insanlar doğa ya da cansız diğer varlıklarla da bir şekilde iletişime geçebilmektedir. Örneğin gök gürlemesi yağmurun yağacağının habercisidir. Kapının çalması ise bir misafirin geldiğinin habercisidir. Tüm bunlar birer iletişim şeklidir. İnsanların, çevrelerinden haberdar olabilmesi ve bilgi edinmesi adına iletişim gereklidir. Bu anlamda iletişim öğrenmeyi doğurmaktadır. İletişim insanların öncelikle biyolojik ihtiyaçlarını karşılamasının bir yoludur. Ayrıca psikolojik süreçlerde de iletişim büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için iletişim önemlidir.” HABER MERKEZİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?