KAYAPINAR’A ISO 9001 BELGESİ VERİLDİ

MEDYA21– Kayapınar Belediyesinin almaya hak kazandığı “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi” için belediyenin meclis toplantı salonunda tören düzenlendi. Törene, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral ile Belediye birim müdürleri katıldı.

TEMELDE İNSANA SAYGI

Törende konuşan TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, yeşil ve yaşanabilir alanı, sahip olduğu tüm değerleri koruyarak gelecek nesillere bırakmanın kolay bir iş olmadığını söyledi. İnsanı bilime, sanata ve spora duyarlı bir kent olmak için sosyal sorumluluk bilinciyle inşaa edilebilir olduğunu anlatan Şahin, temelde insana saygı olmadığı müddetçe hiçbir projenin elde edilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

TSE Başkanı Şahin; şeffaf, katılımcı, hesap verebilir bir yönetim anlayışının benimsenmemesi halinde kalite yönetim sistemi ve belgeyle taçlandırılmasının mümkün olmayacağını de ifade ederek, şöyle dedi:

“Sunduğu belediyecilik hizmeti kapsamında, hizmet kalitesini, farkındalığını, yeterliliğini arttırarak vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, güler yüzlü, adil, şeffaf, tarafsız ve insan odaklı hizmet sunan Kayapınar Belediyesi’nin bu belgelendirme ile diğer belediyelerle arasındaki farkını daha da açacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle çalışmalarını büyük bir özveri ile yürüten Kayapınar Belediyesi’nin kalite yönetim sistemi belgesinin hayırlı olmasını diliyorum. Belgenin hazırlanmasında ve süreçlerin yürütülmesinde emeği geçen belediyemizin çalışanlarına ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”
GELECEK NESİLLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç ise, göreve geldiği günden bu yana rutin işlerin yanından sahada vatandaşların taleplerini yerine getirerek, eğitim ve kültür alanında faaliyetlere ağırlık verdiklerini anlattı. Gelecek nesillere yönelik çalışmalar yürüttüklerini de aktaran Koç, “Bir taraftan belediyeyi kurumsallaştırmaya çalışıyoruz. Bir taraftan da sunduğumuz hizmetlerin kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken bu işin uzmanlarıyla çalışıyoruz. Amacımız vatandaşların işlerini kolaylaştırmak. TSE’den bu belgeyi aldıktan sonra çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek. Bu çalışmaları yenileyip geliştirmemiz gerekiyor. Bundan sonra TSE’nin diğer belgelerini almayı da düşünüyoruz. Kalite yönetim belgemizin kentimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
ÖNCÜ ADIMLAR ATAN BELEDİYE

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral da, Kayapınar Belediyesinin bölgenin gelişen ve öncü adımlarını atan belediyelerden biri olduğunu kaydetti. Ajans olarak belediyenin kalite yönetim belgesi almasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Maral, “Ajans olarak bugüne kadar bu belgeyi almaya hak kazanan 11 kurum ve kuruluşa destek verdik. Bu süreçte katkı sunan herkese teşekkür ediyor ve belgenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından TSE Başkanı Şahin, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ni Koç’a teslim etti. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir