KAYMAKAM BEŞİKCİ’DEN İLK DERS

MEDYA21- Ülke genelinde tüm kademe ve sınıf seviyelerindeki 18 milyon öğrenci ile 1 milyonun üzerinde öğretmen, ilk Kovid-19 vakasının görülmesinin üzerinden geçen 1,5 yılın ardından tam zamanlı yüz yüze eğitime başladı. Sabahın erken saatlerinde öğrencilerle birlikte bazı okulları ziyaret eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ilçemizde bulunan tüm okullarımızda Kovid-19 tedbirlerimizi alarak yeni eğitim öğretim yılımızı başlatmış bulunmaktayız’’ dedi.
Yenişehir Güzel Sanatlar Lisesinde öğrencilerle bir araya gelen Beşikci, yeni eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan tedbirlere herkesin uyması gerektiğini söyledi.
Beşikci, “Başta sağlığımız olmak üzere eğitim ve öğrenimimiz için alınan tedbirlere herkesin uyması gerekmektedir. Okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarındaki maske atık kutularının günlük boşaltılması sağlanacak. Okullarımızın rutin temizliği sıklaştırılacak, çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve diğer okul çalışanlarımızın el hijyeni için, su ve sabun ile el yıkama olanakları aksamayacak. Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızın kalabalık gruplar oluşturmaması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekiyor’’ dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir