• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
KILIÇDAROĞLU: KANAL İSTANBUL İHALESİNE KİMSE GİRMESİN

KILIÇDAROĞLU: KANAL İSTANBUL İHALESİNE KİMSE GİRMESİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul tartışmalarına değinerek, kendi iktidarları döneminde Kanal İstanbul’a yatırım yapan şirketlerin paralarını ödemeyeceklerini söyledi.

MEDYA21– CHP lideri  Kılıçdaroğlu, “Buradan yeniden çağrı yapıyorum. Hiç kimse Kanal İstanbul ihalesine girmesin. Diyorlarsa ki biz gireceğiz, Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda onlarla ilişkiyi keseceğiz. Ülkesi ile de ilişki keseceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı toplantısında hem erken seçim hem de Kanal İstanbul tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, partisinin erken seçim talebinin nedenine ilişkin, “Erken seçimi daha çok biz iktidara gelmek için değil bu millet, beladan kurtulsun diye istiyoruz. Vatandaş perişan oldu. Dün Gaziantep’i gezdim. Var olan iktidar sorun çözme kapasitesini kaybetmiş bir iktidardır. Sorun çözme kapasitesini kaybetmenin ötesinde yeni sorunlar yaratan bir iktidardır. Açık ve net söylemek gerekirse milletin başına bela olan bir iktidar var. Bunun değişmesi lazım” diye konuştu.

ŞİRKETLERE ÇAĞRI

Kanal İstanbul ihalesine kimsenin girmemesini de isteyen Kılıçdaroğlu, “Buradan yeniden çağrı yapıyorum. Hiç kimse Kanal İstanbul ihalesine girmesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti talan edilecek bir ülke değildir. 83 milyon kişi bir avuç haramzadeye hizmet edilecek konuma getirilemez. Diyorlarsa ki biz gireceğiz, Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda onlarla ilişkiyi keseceğiz. Ülkesi ile de ilişki keseceğiz. Kardeşim siz bizim devleti soyuyorsunuz. Ben soyguna göz mü yumacağım? Birileri gelecek devlet soyacak, iktidar değişti biz de o soyguna devam edeceğiz. Olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle saçma şey olmaz. Hangi hukuk bunu kabul eder? Uluslararası hukuk. Açın uluslararası hukuku yolsuzluğu koruyan bir uluslararası hukuk var mı? Bir devleti soyan uluslararası hukukun öngördüğü bir kural var mı? Bunların hiçbirisi yok. Biz haklıyız”ifadelerini kullandı. HABERLER COM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?