KILIÇDAROĞLU: YSK SARAYIN KONTROLÜNDE

KILIÇDAROĞLU: YSK SARAYIN KONTROLÜNDE

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüksek Seçim Kurulu’nun bağımsız bir iradesi var mı, yok. 51. sefer seçime girse, YSK 52. sefer de girebilir diye karar alır, adım gibi eminim bundan” açıklaması yaptı.
Yeniçağ TV’de Orhan Uğuroğlu’nun gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3. kez aday olup olamayacağıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, YSK’daki işleyişe dair “Orası tamamen Saray’ın kontrolünde olan bir yer. 1-2 vicdanlı var orada, onun dışındakilerin tamamının iradesi yok” değerlendirmesinde bulundu. CHP lieri Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
Yüksek Seçim Kurulu’nun bağımsız bir iradesi var mı, yok. 51. sefer seçime girse, YSK “52. sefer de girebilir” diye karar alır, adım gibi eminim bundan. Orası tamamen Saray’ın kontrolünde olan bir yer. 1-2 vicdanlı var orada, onun dışındakilerin tamamının iradesi yok.
AYM’ye de onun için hülle yoluyla adam tayin ediyor. Oraya da kendi arkadaşlarını, yandaşlarını tayin ediyor. Önce saraya çağırıyor, bağlılık yemini ettiriyor. Hangi anayasa? Anayasa askıda zaten. Güvenlik güçleri şiddet uyguluyor, gazetecilere fotoğraf çekemezsin diyor. Hukukun, anayasanın size verdiği yetkiyi bir genelgeyle “yapamazsın” diyor. 20 Temmuz sivil darbesi yaşıyoruz diye bunun için diyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir