KIRSALDAKİ YOLLAR YENİLENİYOR

MEDYA21 –  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığınca, 2021’de kırsal mahalle yollarında bin 200 kilometre asfalt serme hedefiyle Kulp ilçesinden Çüngüş ilçesine kadar 11 noktada başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Ergani ve Kayapınar ilçelerinin Baykara, Keklik, Tilkilik ve Han mahalle grup yolunda sürdürülen ve yaklaşık 10 bin vatandaşın yararlanacağı yenileme çalışmalarına denetleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, kırsaldaki yolların 5’te birini yenilediklerini söyledi.
Çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Karaloğlu, “Kayapınar ve Ergani ilçelerimize bağlı 12 köy ve mezralarında, yaklaşık 10 bin vatandaşımızın faydalanacağı 12,3 kilometrelik kırsal grup mahalle yolumuzda asfalt çalışması başlattık. Kaliteden ödün vermeden en kısa sürede tamamlayacağız inşallah. Bu sene kırsalda bin 200 kilometre yol asfaltlayacağız. Bizim 17 ilçede kırsal toplam yol ağımız 6 bin kilometre. Böylece kırsaldaki yolların beşte birini yeniliyoruz. İnşallah 3-4 yıl bu hızla devam edersek biz kırsaldaki yol ağımızı düzeltiriz.”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir