KOÇ, JANDARMANIN GÜNÜNÜ KUTLADI

MEDYA21– Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Jandarma Teşkilatı’nın 182’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Pirinçlik Jandarma Karakolunu ziyaret etti. Burada görevli jandarmaların kuruluş gününü kutlayan Koç, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kaymakam Koç, Jandarma teşkilatının asli görevinin dün olduğu gibi bugün de halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece gündüz, kar kış, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu bizler için büyük bir gurur vesilesidir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışan, suç ve suçlularla mücadelede dünya çapında örnek olan jandarma teşkilatımız, görevini fedakârca yerine getirmesiyle halkımızın güvenlik kuvvetlerimize olan güvenini artırmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 182’inci yılına şahitlik ettiğimiz Jandarma Genel Komutanlığımızın kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor; bu kutsal üniformaya emeği geçen bütün geçmiş büyüklerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir