‘MAÇA DEVAM ETMEMİZ İÇİN BASKI UYGULANDI’

MEDYA21– EURO 2020 B Grubu’nda Danimarka-Finlandiya karşılaşması sırasında Danimarka’nın yıldız futbolcusu Christian Eriksen’in yere yığılmasının ardından, UEFA’nın maçın aynı gün ya da pazar günü saat 12:00’de devam etmesi için baskı yaptığı belirtildi. Danimarkalı futbolcular Martin Braithwaite ile Kasper Schmeichel, yaşananların perde arkasını anlattı.
TEK KAHRAMAN ERIKSEN’İ KURTARAN DOKTORDUR’
UEFA’nın Danimarka-Finlandiya maçına ilişkin kararını eleştiren Schmeichel, “Bu berbat bir deneyimdi” ifadelerini kullandı. Eriksen’ın geçirdiği kalp krizi sonrasında UEFA’dan yapılan açıklamada, futbolcuların maçın sürdürülmesini talep ettiği ileri sürülmüştü. Maça devam oyuncuların, ‘kahraman’ olarak nitelendirilmesi sorulduğunda ise Schmeichel, “Benim için oradaki tek kahraman, Eriksen’i kurtaran doktorlardı” dedi.
Kasper Schmeichel’ın babası, Danimarka’nın efsanevi isimlerinden Peter Schmeichel de karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, “Biraz merhametli olup farklı bir yöntem belirlemeleri gerekiyordu ama bunu yapamadılar. Olayların yatışması ve insanların zihinlerini yeniden toparlayabilmesi için birkaç güne ihtiyaç vardı” ifadelerini kullanmıştı.
‘DEVAM EDECEK DURUMDA DEĞİLDİK’
Martin Braithwaite ise bugün düzenlenen basın toplantısında, “UEFA’dan bize iki seçenek sunuldu: Maça hemen devam edilmesi veya ertesi gün oynanması. Bu seçeneklerden hiçbiri iyi değildi. Bu bizim isteğimiz değildi” dedi. Braithwaite, Ersiksen’ın rahatsızlanmasının ardından hiçbir takım arkadaşının ‘maça devam edebilecek durumda olmadığını’ söyledi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir