• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  714,43
  %3,53
 • BIST
  1.776
  %-2,35
MACRON’A TOKAT ŞOKU!

MACRON’A TOKAT ŞOKU!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçim gezisi sırasında bir vatandaşının tokatlı saldırısına uğradı.

MEDYA21– Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkenin güneydoğusunda yer alan Drome’ı ziyaret ettiği sırada, bir vatandaşının yanına gitti. O şahıs, “Kahrolsun Macron yönetimi” diyerek Macron’a tokat attı. Macron’un korumaları olaya müdahale ederek, Fransa Cumhurbaşkanını bölgeden uzaklaştırdı.

BFMTV’de yer alan bilgilere göre; Macron’a saldıran kişi ve yanındaki diğer bir kişi anında gözaltına alındı. Şahsların kimlikleri ve neden tokat attığı ise açıklanmadı. Fransa Başbakanı Jean Castex, olayın demokrasiye açık hakaret olduğunu söyledi.

Macron’un cumhurbaşkanlığı seçimindeki en büyük rakibi Marine Le Pen ise, yaşanan olayı kınadığını belirterek, “Cumhurbaşkanı’na fiziksel olarak saldırı kabul edilemez. Ben Emmanuel’in birinci rakibiyim. Ama Macron şu an cumuhurbaşkanı… Siyasi olarak onunla savaşabiliriz ama ona karşı en ufak bir şiddete izin veremeyiz” dedi.

Macron’un “Fransa turu” olarak adlandırdığı ve ikincisini Drome’a yaptığı ziyaretler, muhalefet tarafından seçim turu olarak nitelendiriliyor. AJANSLAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?