MAYTAP SOL GÖZÜNDEN ETTİ

DİYARBAKIR'DA RASTGELE ATILAN MAYTAP, 17 YAŞINDAKİ GENCİ SOL GÖZÜNDEN ETTİ (MURAT BAŞAL - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir sitenin bahçesinden atılan maytap 17 yaşındaki genci gözünden etti. Tek gözünü kaybeden Mehmet Eyüp Aksoy, maytap üretimi ile nakliyesini ve satışını yapan kişilerin cezalandırılmasını istediğini belirterek, "Hakkın yerini bulmasını istiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bugün ben ağladım, benim annem ağladı ama başkalarının anneleri ve çocuklar ağlamasın" dedi.

MEDYA21- Silvan ilçesinde bir sitenin önünde meydana gelen olayda, arkadaşıyla birlikte motosikletle evine giden Mehmet Eyüp Aksoy, başka bir sitenin içinden atılan maytabın gözünün önünde patlamasıyla kanlar içinde yere yığıldı. Vatandaşların yardımı ile Silvan Devlet Hastanesine kaldırılan ve burada ilk müdahalesi yapılan Aksoy, daha sonra Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesine, ardından da özel bir hastaneye götürüldü. Aksoy’un yapılan kontrollerinde tamamen kaybettiği belirlenen sol gözü ameliyatla alındı.
SU GİBİ KAN AKTI
Sol gözünü kaybeden Aksoy, “Benim bir arkadaşımın dönerci dükkanı var. Ben eve gidecektim, arkadaşım motosikletle ‘Gel seni eve bırakayım’ dedi. Elindeki siparişi siteye bıraktık daha sonra çıktığımız sırada bir patlama oldu. 7 yaşındaki bir çocuğun rastgele maytap attığını öğrendim ve benim gözüme denk geldi. Patlama ile birlikte gözümden su gibi kan aktı. Ben kanı görünce yere çöktüm. Çevrede olayı gören bir şahsın aracıyla beni hastaneye bıraktılar. Hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından benim gözüm için yapacak bir şeylerinin olmadığı söylendi ve benim resmen hayatım kaydı. Daha sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine sevk ettiler. Şu anda gözümde çok iltihap var. Doktor, göremeyeceğimi söylüyor” dedi.
İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

Başkalarının aynı sorunu yaşamasını istemediğini belirten Aksoy, “Ben bu işin üzerinden durulmasını istiyorum. Benim bir gözüm gitmiş, başkalarının iki gözü gitmesin. Başkalarının ağlayıp üzülmemesi için bu işin peşini bırakmayacağım. Bu patlayıcıyı 7 yaşındaki çocuğa nasıl satıyorlar? Yetkililerden bu olaya bir an önce müdahale etmelerini, adaletin yerini bulmasını istiyorum. Bugün ben ağladım, benim annem ağladı ama başkalarının anneleri ve çocukları ağlamasın” şeklinde konuştu.

TEDAVİ SÜRECİ BAŞLATILACAK
Aksoy’un dayısı Ahmet Kayar ise, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Yeğenim gözünü kesin olarak kaybettiğini bilmiyor. Hastaneden çıktığımızda psikolog aracıyla bir tedavi süreci başlatacağız. Bununla ilgili kendine daha net bir şey söylemedik. İleriki zamanlarda ameliyat olursun, görürsün, doktor umutlu konuşuyor gibi telkinlerde bulunuyoruz. Sonuçta yeğenim bir gözünü kaybetti. Aile olarak hüzün içerisindeyiz. Emniyet yetkililerden gereğinin bir an evvel yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir